NUSRET BAYAR: "CHP’Yİ ŞİRKET GİBİ YÖNETİYORLAR"

NUSRET BAYAR: "CHP'Yİ ŞİRKET GİBİ YÖNETİYORLAR"

9 Şubat Pazar günü yapılacak CHP Antalya İl Kongresinde il başkanlığı için yarışan Nusret Bayar, Akdeniz Bülten Haber Dergisini ve World Meyda Reklam Ajansını ziyaret ederek Haber Müdürümüz Esra Köksal’ın sorularını samimiyetle yanıtladı. Bayar, yaklaşan seçimlere yönelik çarpıcı açıklamalar yaptı.

06 Şubat 2020 - 22:37 - Güncelleme: 07 Şubat 2020 - 10:04

CHP’li siyasetçi Nusret Bayar 2015 ve 2018 seçimlerinde Antalya’nın ilçelerinin doğru temsil edilemediğine dikkat çekere mevcut il yönetimini eleştirdi. CHP Antalya İl Başkan Adayı Nusret Bayar “Antalya il örgütü geçtiğimiz seçimlerde dar kadrocu, aile şirketi gibi yönlendirilen veküçük bir şirket gibi yönetilen bir yapıya büründüler” dedi. Bayar, il başkanlığı adaylık açıklamasında davetli olmalarına rağmen hiçbir CHP Antalya milletvekilinin programa katılmadığının altını çizerek, Antalya’da “CHP’yi birinci parti yapmanın sözünü veriyorum” diye konuştu…

RÖPORTAJ: ESRA KÖKSAL

Seçimler demokrasi yarışıdır

Seçimler birer demokrasi yarışıdır diyen CHP Antalya İl Başkanı Adayı Nusret Bayar, “Bu yarış Antalya’da demokrasi geleneğine uygun bir şekilde gidiyor. Pazar günü sandığa gideceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin il başkanı belli olacak. Tekrar Antalya’da CHP’nin birinci parti olması AKP’nin işçiyi, emekçiyi, işsizi, memuru zulmeden bu ekonomik yapısına karşı mücadele edeceğiz. Türkiye’de milli gelirin adaletli bir şekilde dağıtılması, herkesin insanca yaşayacağı bir düzenin kurulmasını istiyoruz. 18 yıllık Ak Parti iktidarının ülkemizi uğrarttığı antidemokratik yapı hukuk ve adaletin kaldırıldığı tek adam rejiminin kurulduğu ve kuvvetler ayrılığının yok sayıldığı tüm demokratik kitle örgütleriyle, tüm meslek odalarıylai eskisiyle yenisiyle partililerimizle tek adam rejimini ortadan kaldıracağız” dedi.

Antalya’yı bölgelere ayıracağız

İlk seçimlerde toplumun tüm kesimlerini birleştirmek için komiteler kuracaklarını belirten CHP Antalya İl Başkan Adayı Nusret Bayar, “Antalya Türkiye’nin ve dünyanın incisi bir yer. 643 km lik bir alanı var. Kaş ile Gazipaşa arasında siyaset yapmanın çok zor olduğunu biliyoruz. Ama önümüzdeki bir genel seçimde CHP Antalya İl Örgütü Antalya’nın 643 kmlik alanını milletvekilliği yapısında temsil edecek. Her bölgenin milletvekili olacak. Bizim için sandık olmazsa olmaz. Ama erken bir seçimde bir ön seçim yerine temayül olması söz konusu ise biz bunu bu temayülde sanki ön seçim varmış gibi Antalya’nın tamamını toplamda altı bölgeye ayıracağız ve her bölgenin birincisi ilçe örgütlerimizin denetiminde sandıklar koyacağız. Kimi milletvekili görmek istiyorlarsa kendi bölgelerinde onun oylamasını yapacaklar. Şeffaf bir şekilde sandık açılacak, üye sayımı yapılacak, altına ilçe başkanlarımız, milletvekili adaylarımız imzasını atacak. Hepsinin birincileri kendi bölgesinde ilk altının içinde yerini alacak. Yani Antalyanın her kesimi milletvekiliyle temsil edişlmiş olacak” dedi.

Mevcut yönetimi eleştirdi

2015 seçimlerinde Serik’ten ileriye gidilemediği konusunda mevcut il yönetimini eleştiren ve 2018 yılında da mecvut oyların düştüğüne dikkat çeken Bayar, “İlçelerin hiç biri milletvekilliği konumunda temsil edilemedi. İl başkanımız, il örgütü dar kadrocu ve aile şirketi gibi yönlendirilen küçük bir şirket gibi yönetilen bir yapıya büründüler. 35 yıldır siyasetin içinde olan bir kişi olarak o kadar insanı tanıyorum ki milletvekili, belediye başkanı, parti meclis üyesii il ve ilçe örgütlerinde görev yapmış, kanaat önderlİği konumunda olan insanların tümü siyasetin dışına itildi. Bizim görevimiz bu insanları siyasetin içine çekmek. CHP’nin iktidar olmaktan başka  bir çaresi yoktur. İktidar olacaksak önümüzdeki süreci bir seferberlik olarak görüyorum. Herkesin sokağa çıkması insana dokunması gerekir. CHP İl Başkanı olarak görev verilirse bu söylediklerimin tamamen arkasındayım. Partimin oyları düşmeyecek yükselecek. CHP İl’in 2015 yılında almış olduığu oy Antalya’da  %32.83’tür ama 3 yıl sonraki sürece bakıyoruz. Aldığı oy 29.31’dir. Baktığımız zaman %3,5luk bir eksilme var. Antalya’nın nüfusu artıyor. AKP’nin yanlış politikaları insanları sıkıyor. Hukuk yok. Adalet yok. Emeklilerin 800-1500 arası maaş ödemeleri vbir Antalya kentinde bizlerin oyu düşüyor. Onu sorgulamak gerekir. Antalya’da 1. Parti olamamak yanlış aday belirleme veya Antalya’yı kucaklamamaktan geçer. CHP’nin genelinde şeffaflık vardır” dedi.

Ankara vetosu

Nusret Bayar, milletvekillerinin Ankara’da değilde, kendilerini sahada ispatlamaları gerektiğinin altını çizdi ve şöyle devam etti:

“Önümüzdeki süreçte bizim dönemimizde bir genel seçim olur ise hiç bir milletvekili adayımın hiçbir vekil adayımın Ankara’ya gitmesine fırsat vermeyeceğim. Milletvekili olmak isteyen arkadaşlarım sahada kendilerini ispatlasınlar. Ankaraya gitmek partimizin daha ileriye gitmesine izin vermiyor. Basılmadık toprak çalmadık kapı yürümedik cadde kalmayacak. Ve yıl sonuna kadar Antalya’nın tüm mahallelerini iki kez ziyaret etme gibi bir iddiamız var. Antalya’yı tarayacağız. Şunu söyletmeyeceğiz seçim geldiği zaman bir daha ne zaman geleceksiniz bu soruyu halkımıza sordurmamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Seçimi simdiden başlatacağız. Seçim takvimi geldiği zaman Antalya’nın tüm kalelelerini kuşatmış olacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Vekili Şaşmaz:
Vali Vekili Şaşmaz: "Ceza çözüm değil'
Başkan Uysal, ‘Daha iyisi için çalışacağız’
Başkan Uysal, ‘Daha iyisi için çalışacağız’