Okudan: "Genel Merkezin adayı yok"

Okudan: "Genel Merkezin adayı yok"

İYİ Parti’nin Antalya’da gerçekleştireceği ilk genel kurul öncesi daha önce adaylığını açıklayan İYİ Parti Antalya İl Başkan adayı İlhami Okudan, Antalya Öğretmenevi’nde gazetecilerle bir araya geldi. Partiyi kurumsal bir yapıya kavuşturacaklarını belirten Okudan, güçlü bir Antalya teşkilatı oluşturacaklarını söyledi. Okudan ayrıca Genel Başkan Meral Akşener ile yaptığı görüşme neticesinde Genel Merkezin Antalya’da herhangi bir adayı işaret etmediğini de hatırlattı.

12 Ağustos 2020 - 00:39 - Güncelleme: 12 Ağustos 2020 - 08:23

“GENEL MERKEZİN ADAYI YOK”

Geçtiğimiz hafta genel merkeze giderek hem Genel Başkan Meral Akşener hem de Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile görüştüğünü aktaran Okudan, Genel Başkan Meral Akşener’in adaylara eşit mesafede olduklarını söylediğini kaydetti. Akşener’in “Adaylara eşit mesafede olmama zarar verecek her türlü söylemden kaçının. Hiçbiriniz benim adayım değilsiniz. Kazanan benim başkanım. Genel merkezin adayı yok” dediğini ifade eden Okudan, genel merkezin adayı algısı yaratılmaya çalışıldığını belirtti. Genel merkezin adayı şeklinde algı yönetimi yapanların disiplin suçu işlediklerini kaydeden Okudan, “Böyle bir algı, yetki gaspına giriyor” dedi.

 “PARTİMİZİN İKTİDARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Amacının kendisini bir yerlere taşımak değil İYİ Parti’yi birinci parti yapmak olduğunu vurgulayan Okudan, “Genel başkanımızın başarısı ve partimizin iktidarı için gece gündüz çalışacağız. Genel başkanımızın dediği gibi ülkemizi, hayalimiz olan demokrasiye, adalete, ekonomik zenginliğe, kuvvetler ayrılığına kavuşturup, herkesin yer aldığı bayram sofrasına oturtmak için uğraş vereceğiz. İYİ parti her kesimden ve her görüşten kişilerin partisi olarak kurulmuştur. Bizde Antalya’da herkesi kucaklamak üzere yola çıktık” diye konuştu.

CHP İÇİN İZMİR NEYSE, İYİ PARTİ İÇİN ANTALYA ODUR

Antalya’da İYİ Parti oyları açısından ciddi bir potansiyel olduğunu ancak partinin kurulduğu günden beri seçimden seçime koşturmaktan kongre yapmaya fırsat bulamadığını aktaran İlhami Okudan, kongrelerin gerçekleştirememenin kurumsallaşmayı geciktirdiğini ancak 1 Eylül’deki kongreden çok şey beklediklerini söyledi. Okudan sözlerini şöyle noktaladı: “Siyasi partiler yetkilerle, atamalarla değil kongrelerle kurumsallaşır. Kongreleri yapamamamız nedeniyle kurumsallaşmamızın sıkıntılarını yaşadığımız bir dönem. Bu kongreden çok şey bekliyoruz. Biz hedeflerimizi koyduk. Partimizi en iyi şekilde kurumsallaştırıp, 19 ilçeyle bir bütün haline getirip güçlü bir il teşkilatı taahhüdümüzü her ortamda paylaşıyoruz. Antalya’yı bir bütün halinde Ankara’ya götüreceğiz ve Antalya’nın Ankara’da temsilini en iyi şekilde yapacağız”

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
ALTUN:
ALTUN: "DOĞRU İSTİKAMETTE ATILMIŞ BİR ADIM"