OKUL ÇEVRELERİNE SIKI DENETİM

OKUL ÇEVRELERİNE SIKI DENETİM

Antalya Emniyeti’ne bağlı ekiplerce Çocukların Korunmasına Yönelik 18 okul çevresinde kapsamlı bir denetleme gerçekleştirildi.

22 Şubat 2020 - 12:44

Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ve karma kadro personelinden müşterek ekipler oluşturularak, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde bulunan okullar ve çevreleri ile yakınlarındaki park, bahçe vb. yerlerde başta narkotik suçlar olmak üzere, umuma açık yerler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb yerlerde, 20 Şubat 2020 Perşembe günü 14:00-17:00 saatleri arasında denetim uygulaması gerçekleştirildi.


Çocukların Korunmasına Yönelik Okullar Çevresinde Yapılan Denetim Uygulamasında; (18) Okul çevresinde faaliyet gösteren, (2) İnternet Salonu, (4) Büfe vb. , (8) Park/Bahçe denetlendi. Okul çevrelerinde (63) şahıs incelendi. (1) şahsın üzerinden 6136 sayılı kanun kapsamında değerlendirilen kesici/delici alet yakalanarak işlem yapıldı. Kontrol edilen şahısların aranan şahıslardan olmadıkları anlaşıldı.

Ayrıca trafik yönünden (11) adet okul servis aracı (4) diğer araç olmak üzere toplam (15) araç incelendi. (4) araca toplam (996) TL cezai işlem uygulanırken herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi