Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın

2019 yılı İçişleri Bakanlığımız tarafından "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edildi ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya başlatıldı.

14 Mayıs 2019 - 17:38

04-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlanan Karayolu Trafik Haftası'nda Karayolu  Trafik Güvenliği Farkındalığının arttırılabilmesi için yapılması planlanan etkinlikler kapsamında; 04 - 05 Mayıs 2019 Cumartesi ve Pazar günleri; Antalya Stadyumu kuzey açık otoparkında kurulan Otofest Fuarında Alkol Simülasyon Eğitimi, Radar Aracı ve Şahin Motosikletlerinin yer aldığı Trafik Standı kuruldu.

06 Mayıs 2019 Pazartesi günü Saat:10.00'da;  Uncalı Sosyal Hizmetler Eğitim Tesisleri Toplantı Salonunda, Vali Yardımcımız Sayın Ali Taşkın Balaban, Askeri Erkan, İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Murat Ulucan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, emniyet mensuplarımız, basın mensuplarımız, öğretmen ve öğrencilerin katılımları ile yapılan açılış töreni düzenlendi.

Açılış toplantısının ardından; salonda bulunan katılımcılar ile saat 11.30'da Konyaaltı Caddesi Barbaros Ortaokulunun bulunduğu kontrolsüz yaya geçidine geçilerek Barbaros Ortaokulu öğrencileri ile yoldan geçen sürücülere yaya güvenliği hakkında bilgilendirmeler yapılarak farkındalık oluşturuldu.

Ayrıca aynı gün Karaalioğlu Parkında kurulan Antalya Emniyet Müdürlüğü Ramazan Standında, trafikte yaya güvenliğinin önemine vurgu yapan broşürler dağıtılarak stant alanını ziyaret eden tüm yol kullanıcılarına trafik bilgilendirme eğitimleri verildi.

07- 08 Mayıs 2019 Salı ve Çarşamba günleri; Trafik Denetleme ve Jandarma Trafik personeli ile Terracity Alışveriş Merkezinde trafik standı kurularak broşürlerle yaya güvenliğine dikkat çekildi.

10 Mayıs 2019 Cuma günü; İl Müftülüğü tarafından sürücülerin trafik kurallarına uygun davranmaları ve trafikte yaya güvenliğine önem vermelerine yönelik vaaz verildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekici'de bayrak 3. kuşağa teslim edildi
Ekici'de bayrak 3. kuşağa teslim edildi
En fazla mavi bayrak Büyükşehir'de
En fazla mavi bayrak Büyükşehir'de