Otomobil Hırsızı Tutuklandı

Otomobil Hırsızı Tutuklandı

Döşemealtı İlçesinde Otomobil Hırsızlığı Yapan 1 Şahıs Tutuklandı. Şüpheli (R.K.) isimli şahıs çalıntı araç ile birlikte yakalanmış, yapılan görüşmede bahse konu aracı yaklaşık 15 gün önce kendisinin çaldığını, aracın kontak anahtarının sol ön kapı üzerinde takılı olduğunu beyan etmiş, bahse konu çalınan araç Cumhuriyet Savcısınından alınan talimat doğrultusunda müştekisi ve yasal sahibi olan (S.Y.)‘ye teslim edildi.

14 Mayıs 2020 - 21:22

Döşemealtı Bahçeyaka Mahallesinde park halinde bulunan (S.Y.) isimli şahsa ait aracın çalınması olayı ile ilgili şahısla yapılan görüşmede; aracını yaklaşık iki ay önce ikametinin önüne park ettiğini, (75) yaşında olduğunu ve sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı dışarıya çıkmadığını, bu sebeple aracını bir daha görmediğini, kontak anahtarının birinin kendisinde olduğunu diğer anahtarının nerde olduğunu bilmediğini beyan etti. Bahse konu çalıntı aracın bulunması için yapılan araştırmalar sonucu aracı çalan şüphelinin (R.K.) isimli şahıs olduğu ve şahsın kasten yaralama, evden hırsızlık, güveni kötüye kullanma, oto hırsızlığı, uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurma ve 6136 sayılı kanuna muhalefet etmek suçları olmak üzere toplam (13) adet suç kaydının olduğu belirlendi.


Şüpheli (R.K.) isimli şahıs çalıntı araç ile birlikte yakalanmış, yapılan görüşmede bahse konu aracı yaklaşık 15 gün önce kendisinin çaldığını, aracın kontak anahtarının sol ön kapı üzerinde takılı olduğunu beyan etmiş, bahse konu çalınan araç Cumhuriyet Savcısınından alınan talimat doğrultusunda müştekisi ve yasal sahibi olan  (S.Y.)‘ye teslim edildi.


Cumhuriyet Başsavcılığınca işlemleri tamamlanan şüpheli (R.K.) isimli şahıs, sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak ceza evine teslim edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !