Pilot olmak isteyenler mutlaka okumalı

Pilot olmak isteyenler mutlaka okumalı

DURUDİL Yabancı Dil Kursu sahibi Hasibe Örken Sönmez, Pilot olmak için ileri derece İngilizce bilmenin ve TOEFL-IELTS-ITEP ve TOEIC kurslarının önemini vurguladı.

10 Şubat 2019 - 19:59

Pilotluk kazancı ve prestijiyle dünyanın en iyi meslekleri arasında gösterilirken, pilot olmak isteyenler üniversitelerin pilotaj bölümlerinden mezun olarak, ücretli pilotluk eğitimi alarak veya herhangi bir 4 yıllık üniversite eğitiminden sonra, SunExpress ve Türk Hava Yollarının Pilotluk eğitimlerine ücretsiz başvurarak bu hayalini gerçekleştirebiliyor. Pilot yetiştirme programına katılan adaylar, yaklaşık iki yıl süresince alacakları MPL eğitimi neticesinde başarılı oldukları, eğitim aldıkları hava yolu şirketi çatısı altında görev alabiliyor. Pilot olmak için olmazsa olmaz kriterler arasında iyi derecede İngilizce bilmek geliyor.

Son 2 yıl içinde İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgemenin gerektiğini söyleyen DURUDİL Yabancı Dil Kursu sahibi Hasibe Örken Sönmez, “Pilotluk mesleğine adım atmadan önce İngilizce eğitimi konusu muhakkak çok iyi düzeyde çözülmelidir. Konuşma, anlama düzeyinde iyi İngilizcesi olmayanların havayolları tarafından işe alınma imkânı yok gibidir. Kurumumuz DURUDİL’de TOEFL-IELTS-ITEP ve TOEIC kurslarına birebir özel ders şeklinde yada özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda eğitim vermektedir. TOEFL-IELTS-ITEP ve TOEIC kurslarımız Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Cambridge mezunu Gülnur Öztoprak tarafından verilmektedir. detaylı bilgi için www.durudilkursu.com sitesini inceleyebilir yada 0242 503 2003 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz “ diye konuştu.

Pilot yetiştirme programına katılacak adaylar için gerekli olan İngilizce skorları şöyle sıralandı: 

SunExpress Yabancı Dil (İngilizce) Şartı

TOEIC(Reading 385, Listening 400, Speaking 160, Writing 150)

TOEFL IBT (Reading 21, Listening 21, Speaking 22, Writing 20)

IELTS (Reading 6.5, Listening 6, Speaking 6.5, Writing 6)

ITEP Academic Plus (Reading 3.5, Listening 3.5, Speaking 3.5, Writing 3,5)

Türk Hava Yolları Yabancı Dil (İngilizce) Şartı

TOEFL (IBT) : 60 (speaking : min.18)

IELTS : 6 (speaking : min.6)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maden suyunu şişeden tüketin!
Maden suyunu şişeden tüketin!
Muhafazakar gezilere talep artıyor
Muhafazakar gezilere talep artıyor