“PROFESYONEL SAHTEKARLIK”
Reklam

“PROFESYONEL SAHTEKARLIK”

Maliyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yüklenen 2. Etap Raylı Sistemine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe kitapçığında yer verilmesine CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın ardından İl Başkanı Nuri Cengiz de tepki gösterdi. Başkan Cengiz, “Bu, profesyonellik isteyen bir sahtekarlık anlayışıdır” dedi

21 Kasım 2021 - 20:37

 

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın TBMM’deki bütçe komisyonuna sunduğu kitapçıkta Antalya’da yapılan 2. Etap Raylı Sisteme yer verilmesine CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın, “Ödemeyi CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Ya bu ödemeyi almayın ya da bu projeyi kitapçıktan çıkarın” şeklinde tepki göstermesinin ardından konuyla ilgili bir açıklama da CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz’den geldi. AKP İl Başkanı Ethem Taş’ın, “Belediyenin kasasına hiç dokunulmuyor” sözlerini de hatırlatan Başkan Nuri Cengiz, “AKP hükümeti, ‘HİZMET’ adı altında yaptığı projelerin yükünü yine vatandaşın sırtına bindirmekte ustalaşmış bir hükümettir” dedi. Başkan Cengiz’in açıklamasının tamamında şu ifadeler yer aldı;

“EXPO 2016’ya kolay ulaşım amaçlı yapılan 2. Etap Raylı Sistemin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 379 milyon liraya yapımı tamamlanmış ancak 2019 seçimlerinde AKP’nin belediyeyi kaybetmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle bu projenin maliyeti CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yüklenmişti. Bu yılın başında İl Başkanlığımız ve Milletvekilimiz Cavit Arı tarafından gündeme getirilen konuyu yalanlayan bakanlığın yaptığı açıklamada ise; ‘Aylık 4 milyon lira olmak üzere 100 ayda geri alınacak’ ifadesi kullanılmıştı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın geçen yılki yatırım kitapçığında yer alan 2. Etap Raylı Sistemin faturasını halen belediyemiz ödemekteyken; bakanlığın bu yılki kitapçığında da bu projeye yer vermesine Milletvekilimiz Cavit Arı, ‘Ya belediye bütçesinden bu kesintileri yapmayı bırakın ya da projeyi bakanlık yapmış gibi kitapçıklara eklemekten vazgeçin’ şeklinde tepkisini göstermiştir.

AKP Antalya İl Başkanı Ethem Taş da bu ayın başında katılmış olduğu bir televizyon programında konuyla alakalı bilgi verirken; ‘Projenin yüzde 75’i bakanlıktan, yüzde 25’i belediyeden karşılandı. Belediyeden karşılanan yüzde 25’lik kısım BELEDİYENİN KASASINA HİÇ DOKUNULMADAN, projeden elde edilen gelirle karşılanıyor’ ifadelerini kullanmıştı. O dönem yapılan anlaşmaların hepsini bildiğini ifade eden AKP İl Başkanı, partisinin büyükşehir belediyesini kaybetmesinin ardından çıkan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinden habersiz mi? Yoksa yine kelime oyunları ile gerçeklerin üzerini mi örtmeyi amaçlamakta?

Vatandaşın attığı adımdan vergi alan AKP hükümeti, ‘HİZMET’ adı altında yaptığı projelerin yükünü yine vatandaşın sırtına bindirmekte ustalaşmış bir hükümettir! Hem HİZMET amacıyla bir projeyi tamamlayıp, hem de projenin maliyetini CHP’li belediyenin sırtına yükleyerek vatandaşı gerçek hizmetten mahrum bırakmak; tam da KİN ve İNTİKAM SİYASETİ yürüten AKP’ye yakışan bir harekettir. Ancak tüm bunlar kamuoyunda uzun süre gündem olmuşken aynı projeyi kendileri üstlenmiş gibi bakanlığın bütçe kitapçığına eklemeleri; ustalıktan ziyade profesyonellik isteyen bir sahtekarlık anlayışıdır!

İnat ve kibre dayalı ekonomi politikaları yüzünden evine ekmek götüremeyen, mutfakta tenceresi kaynamayan vatandaşa; hizmeti de engellemek için CHP’li belediyelerin sırtına yük bindiren AKP iktidarı, aynı yükü ‘Milyarlarca liralık bütçelere karşılık yapılan hizmet’ diye üstlenip sunarken utanmıyorsa şayet; Antalya halkına bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Meydan-Havalimanı-Expo raylı sistemin bedeli; CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi bütçesinden aylık 4 milyon lira kesinti yapılarak karşılanmaktadır!“

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tıp fakültesi kontenjanları geçtiğimiz 3 yılda 2.695 arttı
Tıp fakültesi kontenjanları geçtiğimiz 3 yılda 2.695 arttı
Başkan Tütüncü, Serik’te
Başkan Tütüncü, Serik’te