RAPÇİ EMECAN’DAN MÜZİK, YENİ ALBÜM, SİNEMA VE...

RAPÇİ EMECAN'DAN MÜZİK, YENİ ALBÜM, SİNEMA VE "DAHA" SI

Oynadığı sinema filmi DAHA ile gündemde olan Rapçi Erdi Emecan, ilk albümünü 2010’da, ikinci CMP çıkışlı albümünü ise 2012 yılında çıkarttı. “Havadaki Katil” çıkış parçasıyla haftalarca dilden düşmeyen Erdi Emecan yeni albümü Yarınına Gölgesi ile de gönüllere fethetmeye hazırlanıyor.

03 Şubat 2018 - 08:16 - Güncelleme: 03 Şubat 2018 - 15:15

GAZA’NIN HAYALİNDE Kİ İSİM RAPY ZEPLİN

Gaza’nın hayalinde ki ismi canlandırıyor. Oynadığı film ile izleyicilerden tam not alıyor. Aslen rapçi olan namı diğer Rapy Zeplin yani Erdi Emecan ile DAHA filmini konuşuyoruz. Yönetmen koltuğunda Onur Saylak’ın olduğu senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı Daha filmi ile olumlu geri dönüşler aldığını söyleyen Emecan, sinemanın dışında çok yakında yeni çıkacak albüm heyecanını da Akdeniz Bülten Haber Müdürü Esra Köksal ile paylaşıyor. 24 yaşına 2 dijital albüm, 4 ödül ve bir sinema projesi sığdıran geleceğin umut vadeden rapçisi Erdi Emecan ile dünden bugüne sohbet ediyoruz, yeni projelerini konuşuyoruz. İşte merak edilen röportajımızın detayları…

Kendini hep şanslı olarak tanımlıyor. Haberler, röportajlar, single, tv programları, konserler, workshop eğitimleri derken müzik ile tanıdığımız Rapy Zeplin uzun bir aradan sinema filminde ki sürpriz yaparak karşımıza çıktı. 2007 yılından bu yana kendi sözlerini yazıyor. Sokakları keşfetmesiyle söz yazmaya başladığını söylüyor. Onun için 14 yıl önce başlayan rap Emecan’ın deyim yerindeyse her şeyi. Şu sıralar oynadığı sinema filmi DAHA ile gündemde olan Rapçi Erdi Emecan, ilk albümünü 2010’da, ikinci CMP çıkışlı albümünü ise 2012 yılında çıkarttı. “Havadaki Katil” çıkış parçasıyla haftalarca dilden düşmeyen Erdi Emecan yeni albümü Yaranın Gölgesi ile de gönüllere fethetmeye hazırlanıyor.

Sizi hem müzikle bildik tanıdık DAHA filmi ile bir sürpriz yaptınız. Nasıl gelişti süreç?

Bir gün telefonum çaldı. Ay Yapım Prodüksiyondan aradılar. Filmde oynamamı istediler. Film Antalya’da çekildiği için Ay Yapım’da Antalya’da olan bir rapçi’yi oynatmak istemiş. Benim ismimi duymuşlar. Teklifi sundular ilk bana şaka gibi geldi. Onur Saylak, Hakan Günday Daha kitabı denince şaşırdım. İlk başta çok ciddiye almadığım için teklifi reddettim. Bir hafta sonra tekrar aradılar. Demo gönderdim. Sonrasında set için haberleştik.

İlk set deneyimi ve geri dönüşler nasıl?

Onur Saylak ve Hakan Günday ile tanıştık. Böyle bir sette ilk defa bulundum. Oyunculuk seti ayrı bir şey konser arkası ya da sahne gibi değil. O an ünlülerin orda bulunması. Ünlülerin arasında senin nasıl performans göstereceğini merak etmeleri daha da çok heyecanlandırıyor. Usta oyuncuların önünde acaba yapabilecek miyim diye düşünüyor insan. Ama performansımı en iyi şekilde yaptığımı bizzat onlar tarafından güzel bir teşekkür aldım. Normalde kendimi eleştiren bir insanım. Ama bu filmden sonra inanılmaz güzel tepkiler, yorumlar alıyorum.

Filmin konusundan biraz bahseder misin?

Filmin konusunda mülteci kaçakçılığı anlatılıyor. Başrolde Ahmet Mümtaz Taylan ve Hollanda kökenli Hayat Van Eck oynuyor. Baba oğul. Babası mülteci kaçakçılığı yapıyor. Oğlu da okumak istiyor. Gaza’nın babası ise oğlunun kendisi gibi mülteci kaçakçısı olmasını istiyor. Konu Kandalı köyü diye hayali bir yerde geçiyor. Fethiye’de çekiliyor. Babasından gizli sınava giriyor fen lisesini kazanıyor. Babası ise oğluna şiddet uyguluyor. Yani insanların insanlıktan utanacağı şeyler oluyor filmde. İnsanların gerçekten kendinden utanması gerektiğini gösteriyor. Şunu da eklemek istiyorum ben oynadığım için değil gerçekten izlenmesi gereken filmlerden. Mutlaka izleyin. Filmin konusunun insanlara çok şey katacağına inanıyorum.

 

Peki sen hangi karakter ile çıkıyorsun seyircilerin karşısına?

Başrolde ki isimlerden biri de Gaza. Ben onun hayallerinde ki isimim. Onu oynuyorum. Hayallerinde hem okumak hem de rap yapmak var. Ben bir yerde liselilere rap yapıyorum. O da benim gibi olmak istiyor. Rapçi olmak istiyor. Birkaç kere denk geliyoruz. Sonra Fen Lisesini kazanıyor. Babası göndermiyor. Gitmesini istemiyor. Orada isyan ediyor. Tuba Büyüküstün’de arap bir mülteciyi oynuyor. Daha sonra Gaza benim repliklerimle babasına isyan ediyor.

Mesela bir tane bizim için seslendirir misin?         

Hadi baba bana bin vur bir say. Hadi Kandalı bin vur bir say” repliği vardı. Bunu söyledim. Hakan Günday yazmıştı. Kalemi çok kuvvetli. Onun yazdığı sözleri rape çevirdim. Gaza filmde benim yaptığım hareketlerle hem babasına hem içinde bulunduğu hayata rap ile isyan ediyor. Benim olduğum sahneler Gaza’nın dönüm noktası.

 

Oyunculuk bundan sonra da devam edecek mi?

Aslında bundan sonra dizi olursa sıcak bakarım. Yeni çalışmalarım arasında dizi ve film müzikleri var. Gelen bazı teklifleri değerlendiriyorum. Onur Saylak dizi çekiyor şuan. Belki bunun devamı niteliğinde bir proje olabilir.

25 yıla iki albüm, konserler, ödüller ve sinema film projesi sığdırmış biri olarak genç nesle ne tür tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Bizim dönemimizde internet çok popüler değildi. Müziğe ulaşmak için hep cd alırdık. İçimde ki enerjiyi müzikle birleştirmem gerektiğine inandım. Bunun yanı sıra spor, tiyatro bunlarda benim için önemliydi. Şimdi ki gençlere baktığım zaman asosyal olduklarını görüyorum. Sürekli internet başında bağımlı hale geldiler. Böyle olmamalı. Üretmeliler. Müziğimize ne katabiliriz bunu düşünüyorduk. Kitap okuyup kelime dağarcığımızı geliştirdik. 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Umut karaoğlu
  1 yıl önce
  Abi be haberi görünce çok mutlu oldum
 • Emre Yurdakul
  1 yıl önce
  Eski günlerde ki gibi zirveye tekrar yükseliyorsun ZEPLIN :)
 • Buse AK
  1 yıl önce
  5 sene önce olympos konserinde karşılaşmıştık ve sonrasında hiç konserine gelemedim şimdi bu haberi göründe çok sevindim ☺️ Filmi izleyeceğim
 • Batıkan Durutürk
  1 yıl önce
  Adam
 • Onur Zeybel
  1 yıl önce
  Çok uzun zaman sonra seni böyle projelerde görmek sevindirdi :) umarım herşey gönlünce olur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu