Raylı sistem hastaneye ulaşmayacak mı?

Raylı sistem hastaneye ulaşmayacak mı?

Antalya’da 3.Etap Raylı Sistem çalışmalarının 29 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce başlatıldığını ve gerekli finansal kaynağın da temin edildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Menderes Türel, Raylı sistemin güzergahının Eğitim Araştırma Hastanesi ve Nostalji tramvayı bağlantısının Böcek dönemiyle birlikte değiştirildiğini halkın menfaatlerinin göz ardı edildiğini öne sürdü.

17 Şubat 2020 - 23:55

Türel, “Bizim raylı sistem hattımız Eğitim Araştırma ve Uygulama Otelinin önünden nostalji hattıyla birleşecekti. Duyduğumuza göre bu hattı  Üniversite Kampüs girişinde kesiyorlar. Biz Raylı sistemi hemzeminde yani yüzeyde sola doğru Hastaneye doğru döndürecektik. Sadece yolun Meltem tarafındaki kısmını trafik aksamasın diye yerin altından geçirecektik ama projede oynama yaptılar. İki tarafta da katlı köprülü geçiş yapıyorlar. Soruyorum Raylı sistemi hastaneye döndürmeyeceksen niye yapıyorsun. Biz yüzeyden geçişte ısrar ettik. Geçmişte beni beton kavşak yapıyor diye eleştiren CHP’liler şimdi orada Antalya’nın deniz manzarasına giden yolu betonla Çin seddine döndürdüler kimse bir şey demiyor. Biz o yüzden araç trafiğini alta yönlendirecektik. Yüzeyden de raylı sistemi hastane istikametine çevirecektik. Sola dönmüyorsa o kavşak, şov yapmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Bunlar milleti düşünmüyor kendi şovlarını düşünüyorlar. Sonrada çıkıp milletin parası bu yetim hakkı diye konuşuyorlar. Bu süreçte hangi pazarlıkların olduğunu bir gün herkes öğrenir, gerçekler gizli kalmaz" dedi.

Menderes Türel’in Konyaaltı sahili üzerinden Muhittin Böcek’e yönelik eleştirileri ve istifa çağrısı Muhittin Böcek’in ani bir kararla canlı yayına çıkma tercihinde bulunmasına neden oldu. AK Partili Menderes Türel’in İl binasında yaptığı basın toplantısının ardından akşam saatlerinde Kanal V Televizyonunda Ali Buldu’nun yayınına çıkarak soruları yanıtlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Eski Başkan Türel’in istifa çağrısı ve eleştirilerine yanıt verdi. Böcek, “Had bilmezlik böyle bir şeydir. Bu oy verenlere hakarettir. Bu gömleğin büyük ya da küçük geleceğini söylemek haddi değil! Siyasete soktular meseleyi. Bay Böcek, yalancı, iftiracı, terbiyesiz gibi sözleri iade ediyorum. Sahil konusunda mecliste kendilerini uyardım, ‘yapmayın rekabet koşulları oluşmamıştı’ dedim. Ömür boyunca vicdanen çekersiniz dedim. Hiç mi vicdanın sızlamıyor. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır durumudur bu.“ dedi. İhalenin iptalinin keyfi ve siyasi olmadığını, bunun yasal bir sorumluluk olduğunu belirten Böcek, “ Sayıştay raporları bağlayıcı değil demek yanıltıcı ve kötü niyettir. Kamu zararına engel olmak bizim görevimiz. Daha iyi hizmetlerle devam edeceğiz, kimsenin tereddütü olmasın” şeklinde konuştu.

Raylı sistem ile ilgili de Türel’in sözlerine karşılık veren Böcek, Raylı sistemin hastane istikametine döndürüleceğini söyledi. Böcek bu konuda şunları söyledi: ““Projede üniversite Meltem arasındaki geçiş alt geçit olarak yapılacaktı. Zaman olarak yaklaşık bir yılımızı alacaktı. Biz bu geçişi üst geçit olarak yapıyoruz. Böylece hem zamandan kazandık hem de belediyemizin 9 milyon liraya yakın bir tasarruf oldu” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATSO Başkanı Çetin’den Mart Ayı Enflasyonu Değerlendirmesi
ATSO Başkanı Çetin’den Mart Ayı Enflasyonu Değerlendirmesi
Vakit Yardımlaşma Vakti
Vakit Yardımlaşma Vakti