Rus gelinler saray tarzı giyinecek

Rus gelinler saray tarzı giyinecek

Antalya ve Türkiye’de 7 yıldır faaliyet gösteren Rus Sanat ve Kültür Derneği, Rus-Türk ilişkilerini iyiden iyiye güçlendirecek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

07 Mart 2019 - 16:22

Antalya ve Türkiye’de 7 yıldır faaliyet gösteren Rus Sanat ve Kültür Derneği, Rus-Türk ilişkilerini iyiden iyiye güçlendirecek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. %80’ni kadınlardan oluşan dernek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne  özel dostluk ve birlikteliği artırıcı bir organizasyonla adından söz ettireceğe benziyor. 'Türkiye'yi ikinci vatanımız olarak görüyoruz' diyen Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, Antalya'da yaşayan yabancı kökenli kadınlar olarak kadınlar gününe özel 'Osmanlı Esintileriyle Kadının Güzelliği' defilesini Olgunlaştırma Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştireceklerini söyledi.

Balcı, "Uluslararası Antalya Moda haftası'nın ardından, yabancı moda tasarımcıları ve mankenlerimiz, Osmanlı Saray elbiselerini ve süslerini tasarlayıp Türk Kültürü’nde “giyinip 9 Mart saat 17:00'de 5M Migros'ta sergileyecekler. Bunun yanısıra kadınlarımız aynı tarihte Rus-Türk Dostluğa Güzellik Yürüyüşü yapacaklar. 13 mankenimiz için 10 moda tasarımcısı tarafından muhteşem elbiseler dikilirken, 2 makyöz ve 1 uzman kuaför ile mankenlerimiz güzelliklerini perçinledi. Bu anları görüntülemek de fotoğrafçılarımızın hünerli ellerine kaldı.  Uzmanlar,  gönüllüler, dijital tasarımcılarla beraber projeye toplamda 100 kadın destek verdi" diye konuştu. Öte yandan organizasyonda Antalya'ya yıllar önce yerleşmiş ve kariyer yapmış yabancı kadınlar da başarı hikayelerini anlatacak. Girişimci kadınlar, Türkiye'nin hem seyahat hem yaşam hem de ticaret için ne derece özgür ve fırsatlarla dolu bir ülke olduğuna vurgu yapacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"