SAADET’TEN İDLİB KRİZİ VE TAZİYE MESAJI

SAADET'TEN İDLİB KRİZİ VE TAZİYE MESAJI

Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, hafta başı yüreklerimizi parçalayan İdlib şehitlerimiz ile Van Bahçesaray’da meydana gelen çığ felaketiyla ilgili mesaj yayınladı.

06 Şubat 2020 - 14:10 - Güncelleme: 06 Şubat 2020 - 20:28

İdlib’de Suriye Ordusunun düzenlediği saldırı ve Van’da meydana gelen çığ felaketiyle ilgili açıklama yapan Düzen, “İdlib’te gerçekleşen hain saldırıda 8 şehit verdiğimiz askerlerimize ve Van Bahçesaray’da meydana gelen çığda şehit düşen vaatandaşlarımıza, askerlerimize, itfaiye erlerimize, korucularımıza, yine arama kurtarma faaliyetlerine gönüllü olarak katılan Van İpekyolu ilçe başkanımız Mehmet Emin Kurt’a Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabr-ı niyaz ediyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

İDLİB KRİZİ

Uzun zamandır gündemimizin ana maddelerinden birisi İdlib ve Suriye’de yaşananlar olduğunu belirten Düzen, “İdlib’de şu an yaşanan insanlık krizi ise adeta içimizi yakmaktadır. Biz bugüne kadar hep barışçıl çözümden yana olduk, akacak olan kanın kimseye faydası olmayacağını vurguladık”

‘Bu noktada Astana ve Soçi süreci bir nebze de olsa bizi umutlandırdı’ diyen Düzen, “Lakin şu an gerek Rusya’nın gerekse rejimin saldırıları ve askerlerimizin hayatını kaybetmesi bizi endişeye sevk etti. İdlib’de gerçekleşecek olan çatışmalar kimsenin faydasına olmayacaktır. Burada en büyük zararı ne yazık ki yine mazlum sivil halk görecektir. Bu sebeple İdlib’e rejimin başlattığı operasyonu durdurma çağrısı yapıyor ve tekrar barışçıl çözüm yolları aranmasını tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BU GEMİ YÜZDÜRÜLEMEZ

Ekonomiyle ilgili gelişmeleri değerlendiren  ve açıklanan enflasyon rakamının gerçeği yansıtmadığını belirten Düzen, şunları söyledi:

“İşin daha da üzücü yanı açıklanan ocak ayı enflasyon rakamlarıdır. Yıllık bazda enflasyon yüzde 12.15 olarak belirlenmiş. Peki nasıl belirlenmiş; TÜİK kira, fatura ve gıdanın enflasyon hesabındaki payını azaltarak hesaplamaya gitmiş. İnsanımız maaşını aldıktan sonra kira, fatura ve gıda alışverişini yapınca elinde para kalmıyor. Ama iktidarın bundan haberi yok. Çünkü iktidarın enflasyonu ile milletin enflasyonu farklı. Ekonomiyi düzeltemeyen yönetim rakamları düzenliyor. Bu üç kağıt ekonomisi ile bu gemi yüzdürülemez.”

KUDÜS MİTİNGİ DAVETİ

Saadet Partisi olarak düzenledikleri Büyük Kudüs Mitingi’ne değinen Düzen, “Bu miting inanıyorum ki tarihi mitinglerden biri olacak. Antalyalı vatandaşlarımızın tamamını bu mitingden haberdar etmek ve katılımını sağlamak için organize olduk, oluyoruz. Ben bu vesile ile hangi partiye gönül vermiş olursa olsun, Kudüs sevdasında, Mescid-i Aksa sevdasında, Özgür Filistin sevdasında birleştiğimiz herkesi, istisnasız herkesi 9 Şubat Pazar günü saat 14.00’te Yenikapı Meydanı’na davet ediyorum. Antalya da İstanbul’a miting katılımı için araç kaldıracağız. Araçlarımız Cumartesi günü saat 21:00’de Şarampol Camii yanında kalkacaktır” diye konuştu.

"PLANI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERECEĞİZ!"

ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı “yüzyılın anlaşması” isimli plana da değinen Düzen, “Kudüs İslam’ındır. Biz Kudüs ile ilgili, Filistin ile ilgili hiçbir dayatmayı kabul etmedik, edemeyiz. Bu konudaki baskılara asla boyun eğemeyiz. Şimdi de önümüze yüzyılın anlaşması adını verdikleri bir sözde plan ile çıktılar. Bu planı, yırtıp atacak ve tarihin çöplüğüne göndereceğiz. İnanırsak başarırız. Bunu yapabilecek güçteyiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi