Sahte savcılar yakayı eleverdi

Sahte savcılar yakayı eleverdi

Kendilerini Savcı Ve Yargıtay üyesi olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan şüpheli şahıslar Siber Suçlarla Mücadele polislerince yakalandı

18 Eylül 2019 - 15:52

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalar neticesinde; Antalya ilinde kendilerini Savcı ve Yargıtay Üyesi olarak tanıtan ve hacizli eşyaları mobil uygulamalar üzerinden sattıklarını beyan ederek, çok sayıda kişiyi dolandırdığı tespit edilen şüpheli şahıslara yönelik yapılan teknik ve fiziki çalışmalar sonucu; 13 Eylül Cuma günü yapılan eş zamanlı operasyon kapsamında (7) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin polis takibine yakalanmamak ve kendilerini gizlemek için sürekli telefon ve GSM hattı numaralarını değiştirdikleri ve farklı kişilerin banka hesaplarını kullandıkları tespit edildi. Şüpheli şahıslardan ele geçirilen dijital materyaller üzerinde yapılan incelemelerde, suçla ilgili çok sayıda veri kaydına rastlandı. 14 Eylül Cumartesi günü Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca işlemleri tamamlanan (7) şüpheli şahıstan, (4)’ü Antalya Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklanırken, (3) şüpheli şahıs ise serbest bırakıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 Haziran'da normalleşme süreci başlıyor
1 Haziran'da normalleşme süreci başlıyor
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi