Sarıcalar: “Geçim sıkıntısı intihar ettiriyor"

Sarıcalar: “Geçim sıkıntısı intihar ettiriyor"

Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar, vatandaşların geçim sıkıntısına çözüm üretmek amacıyla Korkuteli ilçesi Osmanlı Çeşmesi önünde ‘Geçim İttifakı’ standını kurarak kampanyayı başlattı. Sarıcalar, AK Parti yanlış politikaları yüzünden Korkuteli’mizde siftah yapamadan dükkân kapatan, pandemiden dolayı iflas eden yüzlerce esnafımız var! Maalesef, geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var! diye belirtti.

10 Temmuz 2021 - 13:35

"Devlet olarak zor günlerden geçiyoruz" diyerek insanımızın duygularını sömürdüler; vatandaşımıza zor günlerinde sırt çevirdiler diye ifade eden Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar; Bugün ülkemizde olduğu gibi Korkuteli’mizde de; Siftah yapamadan dükkân kapatan, pandemiden dolayı iflas eden yüzlerce esnafımız var! Bu caddelerde ve sokaklarda işsiz gezen binlerce gencimiz var! Başını yastığa koyduğunda, ay sonu nasıl gelecek, kira ve faturalar nasıl ödenecek diye kara kara düşünmekten gözlerine uyku girmeyen on binlerce insanımız var! Maalesef, geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var! Yarınlara umutla bakması gerekirken geleceğe kaygıyla bakan gencecik kardeşlerimiz var! En büyük hayali sorulduğunda, “Babamın iş bulması ve borçlarımızı ödeyebilmesi” cevabını veren yavrularımız var! Çocuğunun istediğini alamadığı için evine geç giden ve sabah okula giderken bir simit parası veremediği için hicap duyan nice ana-babalar var! İçinde bulunduğumuz bu perişan halin bir tek sorumlusu varsa, o da ülkeyi yöneten iktidardır! Maalesef iktidar meselelere yanlış yaklaşmakta, “ben yaptım oldu” mantığını esas alan bir yönetim anlayışı ortaya koymaktadır” dedi.

Bugün ülkede kirasını ödeyemeyen, evine ekmek götüremeyen insanlar olduğunu vurgulayan Sarıcalar, "Hayat artık yaşanmaz bir hale gelmiş durumda, Yüksek kiralara yetişemiyor, tenceresi kaynamıyor, işsizlikle boğuşuyor bu da yetmezmiş gibi trafikle, deprem korkusuyla kendini köyüne atmak istiyor. Bu gidişata birazcık olsun engel olmaya çalışan, insanımızın dertlerini hafifletmeye çalışanlara da engel oluyorlar Tenceresi kaynamayan, ocağı tütmeyen hanelerin istikbalini iktidardaki arkadaşların ikbaline feda ettirmeyeceğiz.

İşte bu nedenlerle biz Saadet Partisi olarak; -Hayat pahalılığına, Adaletsiz gelir dağılımına, Üretmeyen ekonomiye, İşsizliğe, Ağır vergilere, İtibar uğruna yapılan israflara karşı çıkarak; “Bu tencerede artık dert değil, aş pişirmek istiyorum.” Diyen Tüm vatandaşlarımızı, Hepimizin ortak gündemine; Geçim İttifakı’na davet ediyoruz! Mutfağımıza, evimize, sokağımıza, mahallemize, ilçemize, şehrimize ve de ülkemize hep birlikte sahip çıkalım istiyoruz! İşimize, aşımıza, kendimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım diyoruz! Çünkü biz daha iyisine, en iyisine layığız, bizim diğer toplumlardan hiçbir eksiğimiz yok, hatta fazlamız var. Biz sadece yanlış yönetiliyoruz ve bunu hak etmiyoruz! Saadet Partisi olarak bu yanlış yönetim anlayışının sebep olduğu sıkıntılara artık daha fazla katlanmak zorunda değiliz diyoruz" 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Başkan Böcek Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısına katıldı
Başkan Böcek Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanları...
ATABEM kayıtları başlıyor
ATABEM kayıtları başlıyor