Selçuk Ünal: "Aklınızda Ne Varsa Bir Fazlası"

Selçuk Ünal: "Aklınızda Ne Varsa Bir Fazlası"

Türk pazarının canlılığının en önemli göstergeleri arasında yer alan reklamcılık sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Yaptığı işler, ürettiği projelerle Antalya’da fark yaratan Seha Reklam 2005 yılından beri faaliyet gösteriyor. İşletmelere özel grafik tasarımları ile özel çözümler üreten Seha Reklam, “Aklınızda Ne Varsa Bir Fazlası” mottosuyla reklamcılık adına ihtiyaç olduğunuz her an yanınızda. Röportaj: Dilek BOZKURT ÖZGENÇ

08 Aralık 2017 - 20:30 - Güncelleme: 08 Aralık 2017 - 20:40

Pazar payınızı, ürün satışlarınızı, markanın müşteri zihninde şekillenmesi ve ürün farklılaştırmalarının daha kolay yoldan tanıtımını sağlamak amacı içindeyseniz yapmanız gereken yegâne şey Reklam... Artık günümüzde; modadan sanata, gıdadan turizme kadar her alana nüfuz eden reklam sektörünün büyüklüğü milyar dolarlarla ifade ediliyor. Günümüzde şirketler pazar paylarının neredeyse %20 den fazlasını reklam sektörüne harcamaktalar. Başarıya giden yolun müşteri memnuniyeti olduğunu benimseyerek, iş birliği içinde büyük bir özveri, çalışma disiplini, teknolojinin sağladığı tüm yeniliklerden ve etkili araçlardan yararlanarak müşterilerini memnun etmeyi ilke edinen Seha Reklam bu işi hakkıyla yapan firmalardan. Kurumun Ajans Başkanı Selçuk Ünal ise bu ayki konuğumuz. Dijital Baskı, Tabela, Neon, Araç kaplama, Açılış organizasyonları, Kartvizit, Katalog, Davetiye, Broşür, Promosyon ürünleri çalışmalarının tümünü gerçekleştiren Seha Reklam 2005 yılından beri hizmet veriyor. Reklamcılık sektöründe “Yenilenmeye, gelişmeye, araştırmaya, farklılaşmaya” büyük önem verdiklerini belirten Selçuk Ünal ile başta Seha Reklam’ı ve reklamcılık sektörünü konuştuk…

Sektör ile ilgili gözlemlediğiniz gelişmeler ve sorunlar nelerdir? Sektörün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Reklam sektörü gün geçtikçe büyüyor ve bununla birlikte üretilen ürün kalitesi de farklılık gösteriyor. Böyle bir pazar içinde her zaman zirvede kalabilmek için başarının ana kaynağı olan müşteri memnuniyeti adına kaliteli, hızlı ve hatasız iş üretimi devreye giriyor. Maalesef bütün bu özellikleri bir arada bulunduran pek az firma mevcut. Bütün bunlara ek olarak ekonomik açıdan daha ucuz işçilikle üretilen ve düşük maliyetli olan, uzak doğu üretimi olan malzemeler ürün kalitesini düşürse de bir çok firma tarafından tercih edilir durumda. Reklam sektörü son yıllarda büyük gelişme kat etti. Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülkede büyük bir iş potansiyeli mevcut. Bu doğrultuda sektörümüzün ilerleyen yıllarda daha da büyüyüp reklam veren tarafından fazlasıyla tercih edilir duruma geleceğini düşünüyorum.

Rakiplerinizden farklı olarak sunduğunuz hizmet veya ürünlerinizin yanı sıra pazara sunmayı düşündüğünüz yenilikleriniz de var mı?

Kaliteli,hızlı ve güvenilir iş üretimimiz ile özellikle reklam alanındaki ayrıcalıklı yerimizi koruduk. Bütün bunlarla birlikte outdoor ve indoor reklam uygulamaların da şu an farklı firmaların da kullandığı uzun süreli ar-ge çalışmaları neticesinde üretim ve montaj alanında Seha Reklam ilk uygulayanlar olarak imzasını attı. Seha Reklam'ın bugüne kadar pazar içinde var olan çizgisi ve her dönemin ilklerini gerçekleştiren misyonu doğrultusunda farklı çalışmayla ilerleyen zaman içerisinde hep birlikte yeniliklere şahit olacağız.

 

Firmanızın departman ve servisleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Öncelikle gelen her türlü talebi anında cevaplayarak müşteriyi doğru bir şekilde yönlendirebilecek departmanlarımızın olduğunu belirtmeliyim. Müşteri talebi doğrultusunda gerekli grafik çalışmalarından üretim, sevkiyat ve montaj aşamasına kadar tüm süreci doğru ve süratli bir şekilde yönlendirecek kalifiye personele sahibiz.

 

Reklam firmanızın faaliyet alanları nelerdir?

Firmamız Outdoor -İndoor reklam alanlarında hizmet vermekte olup ışıklı ve ışıksız tabela, kutu harf , neon ve led aydınlatmalı tabela , totem, araç kaplama, açılış organizasyon, dijital baskı, kartvizit, katalog , davetiye , broşür, promosyon ürünleri, çalışmalarının tümü firmamızda müşterilerin isteklerine göre hazırlanmaktadır.

 

5.Şirketinizi güçlendiren unsurlar nelerdir?

Öncelikle tasarım ve imalat ile ortaya çıkan ürünlerin müşteri beklentilerini karşılaması şirketimizi güçlendiren unsurlardandır. Kurumsal kimliğimizi, web sitemizi, sosyal medya hesaplarımızı sürekli güncel tutuyoruz. Sadece tasarım ve imalatta kendimizi geliştirmekle kalmıyor kendi iç yapımıza da dikkat ediyoruz.Özellikle müşteri ilişkilerimizde empati kurabilecek personeller ediniyoruz.

6.Günümüzde reklam sektöründe çok fazla firma yer alıyor. Şirketinizin diğer firmalardan farkı nedir?

Bu kadar çok reklam firması arasında farklı olmak teknolojiye, AR-GE ye, pazarlama, tasarım ve üretim gücüne ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bunlardan bir veya birkaçı eksik olduğunda maalesef beklediğiniz konumda olmadığınız fark ediyorsunuz. Farklı olmamızın en önemli sebeplerinden biri bu olmazsa olmaz kriterleri firmamızda uyguluyor oluşumuzdur. Ayrıca firma olarak müşterilerin tüm taleplerine cevap verebiliyoruz. Reklam başlığı altında bulunan tüm işlerin imalat ve montajı bünyemizde mevcuttur.

7.Şirketinizin gelecek vizyonu ve hedeflerinden bahseder misiniz?

Seha Reklam olarak sektörde uzmanlaşmanın ve yeniliğe açık olmanın önemine inanıyoruz.Reklam sektörü günümüz ve geleceğin katlanarak en önemli sektörlerinden biri olmaya devam edecek. Biz dünyadaki tüm trendleri takip ederek en iyi projelere imza atmaya devam edeceğiz. Böylesine hızlı kalkınan bir ülkede dünya vitrinine yakışır işler üretmekte yükümlüyüz. Bu bağlamda yenilenmeye, gelişmeye, araştırmaya, farklılaşmaya, yönelik arayışlarımız devam edecektir.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avusturya’dan Antalya’ya uzanan renkler
Avusturya’dan Antalya’ya uzanan renkler
Kadın Çiftçiler final yaptı
Kadın Çiftçiler final yaptı