SELİNAY DEVRİK; “HEDEFİM BAŞARILI BİR OYUNCU OLMAK”

SELİNAY DEVRİK; “HEDEFİM BAŞARILI BİR OYUNCU OLMAK”

Henüz 16 yaşında, Antalya'da bu yıl 18'incisi düzenlenen Miss Mediterranean 2017’nin 2. ve Miss İnternet güzeli olarak iki tacı birden takan Selinay Devrik’in kısacık ömrüne sığdırdığı başarıları, gelecek planlarını, hayallerini sizler için konuştuk. Bu sıcak sohbette; henüz lise öğrencisi olan gencecik bir kızın başarıları, hayal kırıklıkları, özgüveni, farkındalığı, gösterdiği azmi ve tabi ki her şartta nasıl hayallerinin peşinden koştuğuna tanık olacaksınız….

22 Kasım 2017 - 19:33

 

Seni Biraz Yakından Tanıyabilir miyiz?

02.07.2001 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldim ve halen de İstanbul’da yaşıyor ve eğitimimi bu kentte sürdürüyorum. Aslında mankenlik, güzellik yarışmasından önce benim sporculuğa dayanan bir geçmişim var. 2008 yılında beden eğitimi öğretmenim Şeref Tok’un beni keşfetmesiyle voleybol hayatıma başladım.Önce okul takımı ile ardından koçun desteği ile Sancak Spor-İBB kulüplerinde oynadım.Hemen ardından bir elemeye girdim 500 kişi arasından ilk 10’a girip Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde oynamaya hak kazandım. 5 yıl Beşiktaş’ın formasını terlettim.

Peki Modellik Merakın Nasıl Gelişti? Miss Mediterranean Yarışmasına Başvurmaya Sürecinden Bahseder misin?

Beşiktaş’ta oynadığım esnada modellik ve oyunculuğa olan merakım gelişti. Kendi çapımda okul tiyatrolarında ufak tefek roller almaya başladım ve aynı zamanda halk oyunları dans eğitimi aldım. Bu sırada çıktığım bir maçta bileğimin sakatlanması sebebiyle voleybol hayatıma ara verme durumunda kaldım. Hayalleri ve hedefleri olan bir çocuktum. Kendime olan özgüvenimle internetten Antalya’da düzenlenen Miss Mediterranean güzellik yarışmasına katılarak güzelliğimi tescillemek istedim. Çevrem, Antalya’da tanıştığım bazı kişiler 16 yaşında olduğum için çok fazla şans vermediler buna ailem de dahil. Ben özgüveni yüksek olan biriyim. Kazanacağıma emindim. Herkesin olumsuz eleştirilerine rağmen başvuru yaptım ve yüzlerce başvuru arasında önce ilk 30’a sonra ilk 12’ye girip, finalist oldum ve kampa gittim. Çok zorlu bir süreçti 16 yaşımda ailemden uzakta kalıp hayalimi hedefe dönüştürmek... Sevgili halkımız internet oylamasında beni yalnız bırakmadı ve büyük bir farkla İlk olarak Miss İnternet seçildiğim açıklandı ardından sayın jüri üyeler beni 2.seçerek tacı bir önceki güzelden devraldım ve büyük bir aradan sonra bu yarışmada 16 yaşında ve Antalya dışından katılan bir kız 2 taç birden taktı...

Peki Yarışmadan Sonra Neler Yaptın?

Serüvenim burada start verdi. Şuan lise 3 öğrencisiyim. Son 3 yıldır okul 1.si oldum. Yarışmadan sonraki süreç yani şuanımda çok stresli geçiyor. Yarışmadan aldığım eğitimleri devam ettirmekteyim.Mankenlik ve oyunculuk eğitimi almaya devam ediyorum. Küçük çaplı roller ile kamera önüne geçtim. Hedefleri olan bir genç kızım umarım en kısa zamanda bu hedeflerime ulaşacağım. Gerek mankenlik,gerek modellik,gerek oyunculukla öncelikle ülkemize ardından tüm dünyada başarı elde edeceğimi düşünüyorum.

Peki Son Olarak Selinay Devrik Şimdilerde Ne Yapıyor? Son Olarak Neler Söylemek İstersin?

Şuan da faal olarak okuyorum ve aynı zamanda çalışıyorum. Okul sonrası eğitime gidiyorum ve haftasonları katalog çekimlerinde bulunuyorum. Hiç boş durmuyorum yani. Özgüvenli ve neyin ne olduğunu bilen birisiyim.Bu yaşta bu sektör oldukça zor ama imkansız değil. Başaracağımı biliyorum...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Büyükşehir Belediyesi yatırımlara devam ediyor
Büyükşehir Belediyesi yatırımlara devam ediyor
TOROSLARDA DUMAN TÜTMELİ
TOROSLARDA DUMAN TÜTMELİ