SKYMED MEDİKAL HIZLA BÜYÜYOR

SKYMED MEDİKAL HIZLA BÜYÜYOR

Skymed Medikal yenilenerek , büyüyerek ve hizmet çıtasını yükselterek yoluna devam ediyor..Skymed Medikal sahibi Mustafa Evli ile bir röportaj gerçekleştirdik. Mustafa bey bizlere firmasını ve medikal sektörünü anlattı..

21 Şubat 2020 - 13:30 - Güncelleme: 21 Şubat 2020 - 17:42

-Mustafa bey, sizi biraz tanıyabilir miyiz? Medikal sektörüne nasıl adım attınız?

Skymed Medikal kurucusu aynı zamanda yöneticisiyim 05.05.1986 doğumluyum liseyi Antalya Endüstri Meslek Lisesi elektronik bölümünde, ön lisansımı Akdeniz Üniversitesibiyomedikal cihazlar teknolojisi bölümünde bitirdim. 2006 yılında bir medikal firmasında çalışmaya başladım iki yıl kadar çalıştıktan sonra çalışma hayatıma son verdim.

Firmadan ayrıldıktan sonra sahaya kendim çıkmaya karar verdim üç yıl kadar sahada çalıştım. 2011 yılında askere gitmek zorunda kaldım çünkü bir ofis açmam gerekiyordu ama askerlik engel oluyordu.2012 yılında askerliğimi Erzurum Mareşal Çakmak asker hastanesinde biyomedikal teknikeri olarak bitirdim. Lise hayatımdan bu zamana elektroniğin bütün branşlarında çalıştım.2012 yılının başlarında ofisimi tuttum 2012’nin onuncu ayında mali ve resmi olarak artık firma kurulmuştu.Hiçbir ortaklığı olmayan Mustafa Evli adıyla kurulmuş bir şahıs firmasıdır. Faaliyet alanlarımızda teknik servis, göz, solunum yer alıyor.Bunlar iddialı olduğumuz alanlar ancak bunların yanı sıra ambulans bakım hizmetlerimiz, evde bakım hizmetlerimiz, anahtar teslimi, poliklinik kurma,sarf malzeme desteği medikal danışmanlık ikinci el tıbbi cihaz alım ve satımı, montaj gibi sektörün her alanında varız.

Firmanızı biraz daha yakından tanıyabilir miyiz? Bireysel ve kurumsal hizmetleriniz neler?

Firmamız kesinlikle hiçbir ortağı bulunmayan şahıs firması olarak kurulmuş ve Mustafa Evli isimli bir firmadır ancak tabela ismimiz Skymed Medikal’dir.İki şube bir showroom ve 20 personel ile hizmet vermektedir. Biyomedikal mühendisi, hemşire, biyomedikal mezunu sekiz kişilik teknik servis ekibi, ihale departmanı aplication, mali departmanıgibi departmanlarından oluşan kurumsal bir firma olma yolunda ilerleyen bir medikal firmadır.

Bireysel olarak bizesosyal medyadan ya da iletişim adreslerimizden ulaşan  bütün hastalarımıza bireysel olarak yardımcı olmaktayız aynı zamanda kurumsal olarak da Antalya, Burdur, Isparta Sosyal güvenlik kurumları,  il ambulans servisleri, devlet hastaneleri, poliklinikler ve sağlık kuruluşlarına hizmet vermekteyiz ayrıca kurumsal alt yapımızla diğer ülkelere arıza bakım, cihaz kurulumu ve aplication hizmeti vermekteyiz.

-Biraz da ürünleriniz hakkında bilgi sahibi olalım. Ürün yelpazenizde neler var?

Ürün yelpazemiz çok geniş. Tüm sarf malzemeler ve cihazların yedek parçaları, ara kablolar, adaptörler her şey elimizde mevcut.Ayrıca gözle ilgili tıbbi cihaz sarf malzemeler.Aynı şekilde solunumla ilgili tıbbi cihaz ve sarf malzemeler her daim stokta mevcut. Bizi sektörde genelde teknik servis ve teknik anlamda çözüm ortağı olarak biliyorlar.

-Sizi sektörde diğer firmalardan ayıran özellikleriniz neler?

Bizi sektörde diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğimiz hizmet esaslı çalışıyor olmamız ve  7/24 hizmet vermemizdir. Hiçbir firma gece gündüz hizmet vermez.  Antalya’da bizden daha büyük firmalar tabi ki var ama personel sayıları bize ulaşmadığı kesin. Hemşirelik hizmetleri vermemiz, evlere gidip hasta ve yakınlarına ürünler ve cihazlar hakkında eğitim veren bir hemşiremizin olması çok önemli. Antalya’da böyle bir firma yok.

-Skymed Medikal olarak 2020 hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

2020’de ciro olarak bir hedefimiz yok çünkü son üç yıldır biz ulaşmak istediğimiz cirolara ulaştık ancak daha fazla insana ulaşmak daha fazla istihdam sağlamak ve daha iyi hizmet vermek istiyoruz. 2020’nin ilk hedeflerinden biri; plaza  oluşturup medikal market kurmayı hedefliyoruz bir AVM şeklinde hastalarımız kurumlarımız medikal AVM'ye  girip bütün ihtiyaçlarını buradan karşılayıp mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamak istiyoruz. İkinci hedefimiz 20 kişi olan personel sayımızı 30 kişiye yükseltmek istiyoruz. Üçüncü hedefimiz ise daha çok kişiye daha çok kuruma ulaşmak . Tabii ki başka hedeflerimiz de var ama bu hedefler her firmada talep olan hedeflerden. Biz daha yüksek hedefler belirleyip o hedeflere ulaşmaya çalışıyoruz.

Röportaj: Süheyla Özer

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR
ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR
Yeni kısıtlamalar neler ? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor.
Yeni kısıtlamalar neler ? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor.