Sosyal medyadan canlı kültür etkinlikleri başladı

Sosyal medyadan canlı kültür etkinlikleri başladı

Finike Belediyesinin sosyal medyadan canlı yayınladığı etkinlikleri ilk gününde yaklaşık 10 bin kişi takip etti. Başkan Geyikçi, korona salgınının sona ereceği güne kadar canlı yayınların sosyal medya hesaplarından devam edeceğini bildirdi.

07 Mayıs 2020 - 21:17

 

Finike Belediyesi, Covit-19 (Korona)virüsü salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşların yaşamlarını renklendirmek, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak için sosyal medya hesapları üzerinden canlı etkinlikler düzenlemeye başladı. Korona salgını nedeniyle alınan önlemlerin sona ereceği güne kadar devam edecek olan canlı yayınlarda müzik dinletileri, tiyatro gösterileri, dini sohbetler, konuklarla sohbetler, canlı performanslar gibi etkinlikler düzenlenecek. İlk canlı yayını yaklaşık 10 bin kişi takip ederken, bu rakamın her geçen gün artması bekleniyor.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “6 Mayıs akşamı başlayan kültürel etkinliklerimiz korona virüsü tehdidinin sona ereceği güne kadar devam edecek. Her akşam farklı bir programı sosyal medya hesaplarımız üzerinden halkımızla buluşturacağız. Programlar akşam saat 21.30’da başlayacak ve 23.30’da sona erecek. Halkımızı sosyal medya hesaplarımız üzerinden canlı olarak gerçekleştireceğimiz etkinlikleri takip etmeye davet ediyorum” dedi. Canlı yayınlar Facebook ve Instagram mecralarında Finike Belediyesi ve Mustafa Geyikçi hesaplarından gerçekleşecek.

Etkinliklerde canlı performansların da olacağına değinen Başkan Geyikçi, “Sahnemiz yeteneklerini sergilemek isteyen vatandaşlarımıza da açıktır. Canlı yayınımızda sahneye çıkmak isteyen hemşehrilerimiz Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüz ile irtibata geçebilir” dedi. 10 metre genişliğinde LED ekranın kurulduğu sahnede etkinliklerin her geçen gün daha da renkli olması beklenirken, tiyatro gruplarının çocuklar için keyifli oyunlar sahneleyeceği ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALTUN:
ALTUN: "DOĞRU İSTİKAMETTE ATILMIŞ BİR ADIM"
BAŞKAN BÖCEK TIP FAKÜLTESİNE NAKLEDİLDİ
BAŞKAN BÖCEK TIP FAKÜLTESİNE NAKLEDİLDİ