"Talimatı ben vermedim"

"Talimatı ben vermedim"

Resmi olmayan sonuçlara göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek, ücretsiz su ve ulaşım hizmetinin iptalinden kendisinin sorumlu olmadığını açıkladı.

02 Nisan 2019 - 17:07 - Güncelleme: 02 Nisan 2019 - 17:26

31 Mart yerel seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Muhittin Böcek, kamuoyunda ‘Ücretsiz Su’ ve Ücretsiz Ulaşım’ın iptal edildiğine dair haberler üzerine avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı. Henüz mazbatasını alıp göreve başlamadığını belirten Böcek, ücretsiz su ve ücretsiz ulaşımın iptal edilmesinden kendisinin sorumlu olmadığını bildirdi.

Muhuttin Böcek adına avukat Cansel Tuncer tarafından yapılan açıklama şöyle: 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde halkımızın takdiri ile Antalya’mıza hizmet etme onurunu elde ettik. Ancak, yönetimi devir almak ve göreve başlamak için İl Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından mazbatamızın verilmesi beklenmektedir.

Bu sebeple henüz resmi olarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlamadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Seçim sırasında önceki başkan tarafından vaat edilen 5 ton ücretsiz su ve ücretsiz ulaşım projelerine seçimden sonra ara verilmesi veya iptal edilmesi, mevcut personel iş akitlerinin feshedilmesi ve birtakım sendikalar tarafından belediye ve bağlı kuruluşları ile iştiraklerinde yürütülen iş ve işlemler ile ilgili bir bilgimiz ve talimatımız bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tiyatronun duayen ismi:
Tiyatronun duayen ismi: "ABDULLAH SÜREKLİ"
 ‘GELECEK PARTİSİ MİLLETİMİZİN YARINIDIR’
‘GELECEK PARTİSİ MİLLETİMİZİN YARINIDIR’