Taş: ’Encümen kararı bertaraf olacaktır’

Taş: 'Encümen kararı bertaraf olacaktır'

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, İl binasında bir basın toplantısı düzenledi. Yılın ilk meclisinde 'İmar plan değişikliği' maddesinin İYİ Parti tarafından reddedilmesini değerlendiren Taş, "Yoksa Antalya'da CHP karaya mı oturdu?" sorusunu yöneltti. CHP'nin encümen kararına sığınmaması gerektiğini savunan Taş, "Adalet ve kamu vicdanı encümeni de yerin dibine sokacaktır. Aldıkları kararı bertaraf edecektir. Halkın iradesinin üzerinde hiçbir güç yoktur" dedi.

14 Ocak 2020 - 17:29

Muratpaşa Belediye sınırları bütünündeki 1/1000 ölçekli uygulama imar planına plan notu eklenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğine askı süresi içinde yapılan itirazlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cuma günü gerçekleştirilen Meclis toplantısında değerlendirildi. Kamu alanlarının özelleşmesinin önünü açan plan notlarına yapılan itirazlar CHP, Saadet Partisi ve DSP’nin muhalefetine rağmen AK Parti, İYİ Parti ve MHP’nin oylarıyla kabul edildi.

“2 MİLYAR LİRA NASIL HESAPLANMIŞ?”
Muratpaşa Belediye’sinin 2 milyar lira kamulaştırma yükü altında kalacağına yönelik açıklamalara da değinen Taş, “2 milyar lira tüm Türkiye’deki belediyelerin borcu mu? Nedir? Neyin rakamıdır, bu rakam nasıl hesaplanmış?” diye sordu.

“MİLLETİN MENFAATİNE HİÇ DÜŞÜNMEDEN EVET DERİZ”
AK Parti İl Başkanı olarak 19 ilçe belediye başkanı, HDP hariç tüm Antalya milletvekilleriyle görüştüğünü belirten Taş, “Milletin menfaatine olan her karara hiç düşünmeden gözümüzü kapatarak imzamızı atarız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Muratpaşa Belediyesi, Kırcami ile ilgili bize 3 kez imar konularını getirdi. Bizde hiç düşünmeden milletimizin menfaatine evet dedik. Konuyla alakalı Muratpaşa Belediye Başkanı’yla defalarca görüşmeler yaptık. Buradaki bizim amacımız Kırcami’deki imar konusunun düzeltilmesiydi. Şuanda bu konu tamamen CHP’nin sorumluluğunda. Biz Kırcami’yle ilgili her karara bekletmeden evet deriz” diye konuştu.  

“MURATPAŞA 1999’DAN BERİ CHP’DE”
1999 yılından bu yanadır Muratpaşa Belediyesi’nin CHP’de olduğuna dikkat çeken Taş, “Belediye başkanları o makamlara gelirken belediyelerin ne kadar borçları olduğunu çok iyi biliyorlar. Sokakta bangır bangır belediyemizin şu kadar borcu var diye bağırıyorlar. Muratpaşa Belediyesi 1999 yılından beridir CHP’de. Dolayısıyla oradaki borç ve sıkıntılar aynı partinin sıkıntılarıdır. Kendi hatalarını, milletimizin hakkı olan kamu arazilerini satarak bu sorunu çözemezler” ifadelerini kullandı.   

“İTTİFAKTA ÇATLAK MI VAR?”
İtirazların reddine Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’nin de hayır dediğine dikkat çekerek buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e yüklenen Taş, “İYİ Parti bizimle birlikte aynı yönde oy kullandı” diyerek Böcek’e “Büyükşehir meclisini yönetemiyor musun? İttifakta çatlak mı var yoksa CHP Büyükşehir’de karaya mı oturdu?” diye sordu. Millet ittifakı ortakları İYİ Parti ile CHP’nin anlaşamadığını ileri süren Taş, meclis kararında bunun ortaya çıktığını kaydetti. 

İYİ PARTİ’YE TEŞEKKÜR
İYİ Parti’ye teşekkür de eden Taş, Cuma günü yapılan Büyükşehir Meclis toplantısında Denetim Komisyonu seçimi yapıldığını hatırlattı. Komisyona AK Parti’den 2, CHP’den 2 ve İYİ Parti’den 1 üyenin seçildiğine dikkat çeken Taş, en yüksek oyu alan İYİ Partili Mehmet Yüksel’in komisyon başkanı yapılmasını önerdi ve destek vermeye hazır olduklarını bildirdi.

“ENCÜMEN KARARI MAHKEMEDEN DÖNER”
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Taş, konunun Encümen’de çözülmesi durumunda kararın mahkemeden döneceğini söyledi. “Son çare olarak encümen kararına sarılmak isteyebilirler” diyen Taş, “Adalet ve kamu vicdanı encümeni de yerin dibine sokacaktır. Aldıkları kararı bertaraf edecektir. Halkın iradesinin üzerinde hiçbir güç yoktur” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi