Tek istekleri insanca yaşamaktı

Tek istekleri insanca yaşamaktı

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, geçtiğimiz hafta Türkiye'yi sarsan siyanürlü intihar olayının bir benzerinin Konyaaltı Siteler Mahallesi'nde yaşandığını Türkiye'nin 9 Kasım sabahı dört kişilik bir ailenin evlerinde ölü olarak bulunması ile yeniden sarsıldığını hatırlatarak olayın derin bir infiale sebep olduğunu vurguladı.

11 Kasım 2019 - 12:15

Baba Selim Şimşek (36) ve anne Sultan Şimşek (38) ve çocukları Ceren (9) ve Ali Çınar(5)ın zehirlenerek ölmesi şeklinde yaşanan olayın intihar olduğunun anlaşıldığını belirten Başkan Kumbul, "Geçtiğimiz hafta Türkiye’yi sarsan siyanürlü intihar olayı acı bir gerçeği önümüze sermişti. Maddi zorluklar yaşayan 4 kardeş, siyanürle intihar ederek yaşamlarına son vermişlerdi. Bu olayın şokunu kamuoyu henüz atamamışken bir acı haber de, Konyaaltı Siteler Mahallesi’nden geldi. Bir süredir işsiz olduğu, 9 aydır kirasını ve aidatını ödeyemediği belirtilen Selim Şimşek, "Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz" notunu bıraktığı ortaya çıktı. El ele tutuşan baba ve çocuklarının cesedi evin salonunda, annenin cesedi ise banyoda bulundu. Bilgisayar yazılımcısı olan Baba Şimşek'in borçlarını ödeyemediği için ailesi ile birlikte intihar etmiş, yoksulluğun ve çaresizliğin insanları intihara sürüklediği görülmüştür" dedi.

Türkiye ekonomisinin nasıl bir girdaba sürüklendiğinin, nasıl dibe vurduğunun bir kanıtı olan bu intihar vakalarının geçiştirilecek, bir adli vakaymış gibi yorumlanacak durumlar olmadığını vurgulayan Başkan Kumbul, AKP iktidarı ile birlikte yıllarca devam eden işsizliğin, biriken borçların, ödenemeyen faturaların, ev kiralarının halkın kaderi haline geldiğini söyledi.

Kumbul eleştirilerini şöyle sürdürdü: "Birilerinin vergilerisıfırlanırken, vatandaş ay sonunu nasıl getireceğini kara kara düşünüyor. Ekonomik krizin bütün yükü vatandaşın sırtına yüklenmeye çalışılıyor. Tek istekleri, insanca, hakça bir yaşam olan insanlar, çaresizlik içinde hayatlarına son veriyor. Artık sözün bittiği, vicdanların bu yükü kaldıramadığı bir yerdeyiz. Bu çarpık düzenin devam edemeyeceği bir gerçektir! İşsizliğin, yoksulluğun olmadığı, insanların çaresizlikten intihar etmediği, gençlerin geleceğe umutla bakabildiği, adil bir gelir dağılımına sahip, üretenin emekçinin yüzünün güldüğü bir Türkiye için azimle mücadele edeceğiz!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi