TEMAD BAŞKANI’NA İHRAÇ ŞOKU

TEMAD BAŞKANI'NA İHRAÇ ŞOKU

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanlığı, 19 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen TEMAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Kararı ile TEMAD Antalya Şube Başkanı Mustafa Değirmenci’nin 3 yıl geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmasına karar verdi. Edinilen bilgiye göre Değirmenci, Genel Başkan Hamza Dülger ile yaptığı bir telefon görüşmesinde saygı sınırını aşan ifadeler kullandı ve bu davranışı nedeniyle genel kurullar öncesinde koltuğundan oldu.

26 Haziran 2020 - 18:26 - Güncelleme: 26 Haziran 2020 - 18:34

‘Bizim şubemize gelmenize gerek yok’

Alınan kararda; “Antalya Şube Başkanı Sn. Mustafa Değirmenci, Sn. Genel Başkanı 16 Haziran 2020 tarihinde saat:21.02’de telefonla aramış, dernekle ilgili genel konular görüşüldükten sonra, Genel Başkanın “Şube Genel Kurulunuzda bulunmak isterim” demesi üzerine; “Bizim şubemize gelmenize gerek yok, 80 oy aldığınız İzmir şubelerine gidin, oy oranınız azalacak gibi, delegasyonun 4/5 oy oranına sahip diğer şubelere gidin” şeklinde saygı sınırlarını aşan, derneğin kurumsal yapısını zedeleyen ifadeler kullanmıştır. Bu ifadeler TEMAD Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun 18 Haziran 2020 tarihinde gündeme alınmış ve 16 numaralı kararla Sn. Değirmenci’nin ifadelerinin Tüzüğümüzün 12. maddesi b) fıkrası 2, 3, 4 bentlerine aykırı olduğu değerlendirilerek, yine Tüzüğümüzün 52. maddesi b) fıkrası uyarınca, kendisinin 3 yıl geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Kasım ayında Genel Merkez seçimi var

Karar sonrası konuşan Değirmenci, ‘Başkandan son mesaj’ başlıklı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında; “Genel Başkan Sn.Hamza Dürgen takdiri ile şahsıma 3 yıl süre ile geçici olarak üyelikten uzaklaştırılma kararı verilmiştir. Bu talihsiz karar ile görevimden ayrılırken, geçmişten bugüne derneğimiz gelişiminde emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılar sunarım” sözleri ile duruma tepkisini gösterdi.  Değirmenci’nin alınan karara itirazda bulunacağı öğrenilirken, Değirmenci ile birlikte Türkiye genelinde toplam 32 kişi hakkında Yönetim Kurulu tarafından ihraç kararı alındığı öğrenildi. Kasım 2020’de Genel Merkez Genel Kurulunu gerçekleştirecek olan TEMAD’ın 4 Haziran 2020 tarihli Yönetim Kurulu oturumunda alınan karar ile şubelerin 7244 sayılı kanun gereği 31 Temmuz 2020 tarihinden sonra seçimli genel kurullarını yapmaları talimatı verilmişti.

İş merkezinde soğuk rüzgârlar esiyor

Mayıs 2017’deki 10. Olağan Kongrede 3.kez başkanlığa seçilen Değirmenci’nin Genel Başkan’a yönelik tavrının ihraç sebebi sayılıp sayılmayacağı tartışılırken, Değirmenci ve ekibi şu anki Genel Başkan Hamza Dürgen’in Genel Başkanlık yarışındaki rakibi Ahmet Keser’i Mayıs 2017’deki Antalya Şube seçimine davet etmişti. Keser seçimi kaybedince Dürgen’in Antalya’ya yönelik tavrı merak ediliyordu.  Öte yandan dernek içinde ihraç tartışmaları yaşanırken, Dernek şubesinin bulunduğu Gani Ay iş merkezinde iş yerleri bulunan vatandaşların da Başkan Değirmenci’nin tavırlarından rahatsız olduğu öne sürüldü. Bina sakinleri ile TEMAD Antalya Şubesi’nin binadaki tadilata yönelik hususlarla ilgili anlaşmazlığa düştüğü ve davalık olduğu bilgisine ulaşılırken bu durumun Genel Başkan Dürgen’in de kulağına gittiği öne sürüldü.  

 

Haber:Murat Şentürk

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Portakal Film Festivali başvuruları başladı
Altın Portakal Film Festivali başvuruları başladı
THY, Rusya'da 6 şehire uçacak
THY, Rusya'da 6 şehire uçacak