Thomas Cook gece yarısı iflasını açıkladı

Thomas Cook gece yarısı iflasını açıkladı

Dün gece saatlerinde Türk operasyonlarını durduran Thomas Cook, gece yarısı iflasını ilan etti. Şirketin yurt dışında tatilde bulunan 150 bin yolcusunu İngiltere döndürmek için de harekete geçildi.

23 Eylül 2019 - 09:31 - Güncelleme: 23 Eylül 2019 - 09:35

Thomas Cook, sektörün pek de ihtimal vermediği şekilde iflasını ilan etti. Bilindiği üzere şirketi kurtarmak için dün yapılan son görüşmeler de başarısızlıkla sonuçlanmış ve devamına Thomas Cook operasyonlarını durdurmuştu. Gece yarısı yapılan resmi açıklamayla da resmen iflasını ilan etti.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi.

Thomas Cook aciklama

‘’Thomas Cook İngiltere ve ona bağlı şirketler zorunlu tasfiye sürecine girmiştir ve şirke şu anda Resmi Alıcının kontrolü altındadır.

İngiltere’deki tüm operasyonlar ani bir etkiyle durduruldu, tüm gelecek uçuşlar ve tatiller iptal edildi.

Yurt dışında ve Birleşik Krallık’ta tatilde bulunanlara ve ileri tarihli rezervasyonu olanlara Sivil Havacılık Otoritesi destek hizmeti sunmaktadır.’’

Peter Fankhauser'den açıklama

İflas sonrası İngiltere'deki 9 bin çalışana yönelik bir açıklama yapan Thomas Cokk CEO'su Peter Fankhauser, şirkti kurtarmak için her yolu dendiklerini söyledi.

''Bir sürü insanın en iyi eforu sarf etmesine rağmen, Thomas Cook'un gelecekte yola devam edebilmesi için aylarca süren çetin pazarlıklar başarısızlıkla sonuçlandı.'' diyen Fankhauser, ''Biliyoru bunu sindirmek inanılmaz derecede zor. Ancak şunu bilmelisiniz ki, ben ve ekibim Thomas Cook'u kurtarmak için her yolu denedik.'' ifadelerini kullandı.

Thomas Cook'un Almanya'daki hava yolu şirketi Condor tarafından yapılan açıklamda, şirketin operasyonlarına olağan şekilde devam ettiği belirtildi. Açıklamada, ''Gelişmeleri web sitemizden duyuracağız'' denildi.

Kaynak: turizmguncel.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaş ve çevresini Mavi Kaş Turizm ile keşfedin!
Kaş ve çevresini Mavi Kaş Turizm ile keşfedin!
Tolgahan Demir: “halk esnafına sahip çıkmazsa kapanan salonların sayısı çok fazla olacak”!
Tolgahan Demir: “halk esnafına sahip çıkmazsa kapanan...