Türel’den Böcek’e ikinci cevap

Türel’den Böcek’e ikinci cevap

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Menderes Türel, mevcut başkan Muhittin Böcek’in Konyaaltı sahiline fahiş fiyata malzemeler alındığı iddialarına ikinci kez yanıt verdi. Türel, “Antepe yüksek fiyatla belediyeye iş yaptı ise başında kendi danışmanın Cem Oğuz’un Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı, senin yönettiğin Antepe A.Ş.’den fazla ödemeyi geri istersin tahsil edersin, olur biter” diye konuştu.

07 Şubat 2020 - 18:10

BÖCEK’E HODRİ MEYDAN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, önceki gün basın toplantısı düzenleyerek belediye tarafından 2018 yılında 254 milyon liraya mal edilen Konyaaltı Sahil Yaşam Parkı Düzenlemesi kapsamında alınan malzemelerin günümüz fiyatlarıyla karşılaştırmasını yaparak adeta dudak uçuklatan fiyat farkını ortaya koymuştu. Böcek’e eski Başkan Menderes Türel’in cevabı gecikmedi. Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlar yapan Türel, Böcek’e “Hodri meydan” dedi. Malzemelerin belediye şirketi Antepe A.Ş’den alındığını bildiren Türel, “Antepe yüksek fiyatla belediyeye iş yaptı ise fazla ödemeyi geri ister, tahsil edersin, olur biter” şeklinde açıklama yaptı.

FAZLA ÖDEMEYİ GERİ İSTE”

Konuyla ilgili ikinci paylaşımını ise dün yapan Türel, şunları yazdı:

“Belediyeye yüksek fiyatla malzeme satıldığını iddia eden Böcek, yine halkı kandırıyor. Belediyeye yüksek fiyatla malzeme satan işin müteahhidi yine belediye şirketi Antepe A.Ş., Bu iftiralara maruz kalmamak için inşaatın en kısa sürede, en ucuz ve kaliteli şekilde tamamlanması için belediye şirketi Antepe elini taşın altına koymuştu. Lafı uzatmaya gerek yok. Antepe yüksek fiyatla belediyeye iş yaptı ise başında kendi danışmanın Cem Oğuz’un Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı, senin yönettiğin Antepe A.Ş.’den fazla ödemeyi geri istersin tahsil edersin, olur biter. Bunu niye yapmıyorsun. Çünkü yalan söylüyorsun. İddiaların gerçek değil. Gerçekse gereğini yap. 5 ay önce Cumhurbaşkanımıza kadar kendi ağzınla söylediğin doğruysa, bu konuyu devletin en yüksek makamına şikayet etmişsin. Madem öyle neden bu kadar bekledin bu konuları halka anlatmak için. Keşke göreve geldiğinde, 10 ay önce basın toplantısını yapsaydın da masken daha erken düşseydi. Neden şimdi aklına geldi iftiralarınla ortalığı karıştırmak? Bu soruların cevabını benim gibi herkes biliyor ama sen söyleyemezsin.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALTUN:
ALTUN: "DOĞRU İSTİKAMETTE ATILMIŞ BİR ADIM"
Mahzuni Şerif’in hayatı sahnelendi
Mahzuni Şerif’in hayatı sahnelendi