"Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihaneti"

"Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihaneti"

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişiminin aziz milletimize ve bu topraklara yapılan Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihaneti olduğunu söyledi.

15 Temmuz 2019 - 12:04

Tütüncü, "Milli iradeyi hiçe sayan FETÖ'cü Terör Örgütü mensubu gafiller, büyük Türk milletinin cesaretini, vatanperverliğini, bağımsızlık aşkını, bayrak ve ezan sevdasını hesaba katmamış ve hak ettikleri cevabı almışlardır. Bu yüce millet bir kez daha hep birlikte ortaya koyduğu "Çanakkale Ruhu"yla hainlere karşı bir direniş ve diriliş öyküsü yazmıştır.Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın." dedi.

Türk milletinin karakterinin bir çok erdemle donatıldığını vurgulayan ve bu erdemlerden en önemlisinin vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmek olduğunu aktaran Başkan Tütüncü, 15 Temmuz 2016 gecesinin bunun bir örneği olduğunu söyledi. Tütüncü sözlerini şöyle sürdürdü: " Türk milleti bu yüksek karakterini yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde birçok kez göstermiştir. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016’da millet olmanın ruhunu, birlikteliğini ve gücünü dosta düşmana bir kez daha gösterdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizdir. Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti‘nin bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hainlerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı alçak kalkışmaya canını ortaya koyan ve vatanının geleceğine sahip çıkan bayrağını alarak meydanlara koşan bu yüce millet tarafından müsaade edilmemiştir. Türk milleti 15 Temmuz gecesi, asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile teslim etmeyeceğini kanı ve canı pahasına bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz'da Türkiye Cumhuriyeti'ne kast eden alçakların hain planına karşı koyarak milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTAB üyelerinin seçimi gerçekleşti
ANTAB üyelerinin seçimi gerçekleşti
Altınova’ya okul müjdesi
Altınova’ya okul müjdesi