Tütüncü’den hanımlara müjde

Tütüncü’den hanımlara müjde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ev ekonomisine katkı sağlayan hanımlar için Cumartesi günleri Dokumapark’ta açılan ‘AKMEK El Emeği Çarşısı’nın, Pazar günleri de açılacağını müjdeledi.

30 Eylül 2019 - 14:05

Kepez Belediyesi’nin AKMEK kursiyeri hanımların hem el becerilerini geliştirmeleri, hem de ev ekonomilerine katkı sağlayabilmeleri için Dokumapark’ta hizmete kazandırdığı ‘El Emeği Çarşısı’, Cumartesi günleri Kepezli hanımları buluşturuyor. El emeği göz nuru eserlerin görücüye çıktığı çarşıyı hafta sonu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de ziyaret etti. Başkan Tütüncü, süs eşyalarından tablolara, takılardan çantalara kadar birbirinden güzel ürünlerin yer aldığı stantları gezdi. Ev ekonomisine katkı sağlayan hanımlarla sohbet eden Başkan Tütüncü, hanımların evlerine daha fazla katkı sağlayabilmesi için sadece Cumartesi günü açık olan ‘AKMEK El Emeği Çarşısı’nın Pazar günleri de açılacağını müjdeledi.

Hayallerinin peşinden koştular

“Hayatımda şuna inandım. Kadının eli nereye değerse orası cennetten bir köşe oluyor” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “AKMEK kursiyeri hanımlarımızın hayaller kurduklarını ve bu hayallerinin peşinden de koşmak için ne kadar gayret ettiklerini gördüm. Ve bu gayretlerinden dolayı AKMEK El Emeği Çarşısı’nı hizmete açtık. Ev ekonomisine katkı sağlamaya başlayan hanımların ise, her gün daha çok el işi ürettiklerini gördüm. Bizde hanımlarımız ev ekonomilerine daha çok katkı sağlayabilsinler diye; çarşımızı Pazar günleri de açacağız. AKMEK’li hanımlarımız büyük hayaller kurdular ve büyük işler başardılar” dedi. Başkan Tütüncü’nün bu kararı hanımlar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, daha sonra AKMEK’in düzenlediği Aşure etkinliğine katıldı. Başkan Tütüncü, hemşehrilerine kendi elleriyle aşure ikram etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda
Camilerde temizlik seferberliği başladı
Camilerde temizlik seferberliği başladı