Tütüncü eğitimin neferlerini buluşturdu

Tütüncü eğitimin neferlerini buluşturdu

Tütüncü eğitimin neferlerini buluşturdu

09 Şubat 2018 - 21:39

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, istişare yoluyla daha güzel bir şehirleşme amacıyla başlattığı ‘Şehir Buluşmaları’ ile okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve muhtarları buluşturdu. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Şehir Buluşmaları’na Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez İlçesi Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin Bozdağ, Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzulah Büyükkeleş, belediye başkan yardımcıları ve bürokratları katıldı.

 

Başkan Tütüncü’ye övgü

 

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzulah Büyükkeleş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ilçenin eğitim standartlarını yükseltmek için büyük bir gayret gösterdiğini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin Bozdağ da, mesleğinde 6 farklı şehirde görev yaptığını ve Başkan Tütüncü kadar eğitime destek veren bir belediye başkanı görmediğini belirtti.

 

Teşekkür plaketi

 

Kepez İlçesi Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek ise, çok hızlı büyüyen Kepez’de 6 bin eğitim çalışanı olduğunu vurguladı. Tüm eğitim ihtiyaçlarının devletin omuzlarında kalabildiğini belirten Kaymakam Özgödek, Tütüncü gibi eğitime kucak açan insanlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Salondaki davetlilere seslenen Kaymakam Suphi Özgödek, “Size tavsiyem, bundan sonraki süreçte de Tütüncü Başkanımızın yardımını ve desteğini talep etmenizdir” dedi. Kaymakam Özgödek, konuşmasının ardından eğitime verdiği desteklerden dolayı Başkan Tütüncü’ye bir teşekkür plaketi takdim etti.

 

‘Bir ayağımız okullarda’

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de bu tür buluşmaların birlik olma duygularını güçlendirdiğini işaret etti. Haftada en az bir ilkokul, ortaokul ve lise ziyaret ettiğini belirten Başkan Tütüncü, belediye yönetimi olarak bir ayaklarının hep okullarda olduğunu söyledi.

 

‘Vicdani sorumluluğumuz’

 

Bu birliktelik ile eğitim alanında çok fazla mesafe kat edildiğini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bunun bir hukuki zorunluluk değil, vicdani sorumluluk olarak gördüğünü söyledi. Hukuken okulların ihtiyaçlarını karşılama zorunluluğu olmadığını hatırlatan Tütüncü, “Kepez Belediyesi olarak, vicdani bir sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz. Böylelikle gönül bağlarımızı güçlendiriyoruz” dedi.

 

‘Muhtarlarla istişare ediliyor’

 

Eğitimde en büyük payı Kepez’in aldığını ve ilçeye 100’den fazla okul kazandırıldığını belirten Tütüncü, burada hükümetin desteğinin çok büyük olduğunu söyledi. Yeni okul

ihtiyacı olan yerler için hemen muhtarlarla toplantılar yaparak çözüm üretmeye çalıştıklarını belirten Tütüncü, bir yandan da mevcut okulların ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını bildirdi.

 

Eğitim projeleri

 

Saymakla bitmeyecek kadar eğitim projeleri yaptıklarını hatırlatan Başkan Tütüncü, konuşmasını şöyle sonlandırdı; “Okul yöneticilerimiz zaten bunları biliyorlar. Çocuklarımızın daha nitelikli yetişmesi içi hep beraber birçok sorun çözüyoruz. Bizim en önemli hedefimiz, akademik başarıyı sağlamış gençleri yetiştirirken, iyi birer vatandaş olmalarını sağlamaktır. Sosyal, kültürel ve spor faaliyetler ile bunlar kazanılıyor. Bunu da kaymakamlık ve milli eğitim müdürlüğü işbirliğiyle yapıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Paşanın Meleklerinde Yalıkavak mesaisi başladı
Paşanın Meleklerinde Yalıkavak mesaisi başladı