Tütüncü öğretmenlerini unutmuyor

Tütüncü öğretmenlerini unutmuyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Naciye Havva Manavuşak İlkokulu’nda öğretmeni olan Adile Uçan’ı evinde ziyaret ederek, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

25 Kasım 2021 - 15:24

 

 

Başkan Hakan Tütüncü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, eğitim hayatı süresince üzerinde emeği olan öğretmenlerini unutmayarak, örnek bir davranış sergiliyor.
Öğrencilere, öğretmenlerini unutmayın, öğüdünde bulunan Başkan Tütüncü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerini ziyaret etmeyi bu yıl da sürdürdü.
Tütüncü, Naciye Havva Manavuşak İlkokulu’nda öğretmeni olan Adile Uçan’ı, Muratpaşa İlçesi Şirinyalı Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti.

Tütüncü’den Adile Öğretmeni’ne ziyaret
Okul yılları hatıraların konuşulduğu ziyarette Tütüncü, çiçek takdim ettiği Adile öğretmeninin elini öptü ve Öğretmenler Günü’nü kutladı. 
Adile Öğretmen de, aradan 30 yıl geçmesine rağmen kendisini unutmayan öğrencisi Hakan Tütüncü’ye, ziyaretinden ve vefasından dolayı teşekkür etti. Naciye Havva Manavuşak İlkokulu’nda diğer bir öğretmeninin Musa Onuk olduğunu anımsatan Başkan Tütüncü, “Adile Öğretmenimi, 30 senedir hiç unutmadım. Bu anlamlı günde ellerinden öpmeye, gününü kutlamaya geldim. Musa Öğretmenimden titizliği, çalışkanlığı öğrendim. Zarafeti, nezaketi ve letafeti de Adile Öğretmenimden öğrendim.” dedi. 

“Öğretmenler bizi geleceğe taşıyor”
Tütüncü, Adile Öğretmenin eşi Halil Uçan’ın da, ortaokuldan öğretmeni olduğunu belirterek, “İlkokulda Adile Öğretmenim,  ortaokulda da sevgili eşi Halil Uçan Öğretmenim bizi yetiştirdi. Rabbim, ikisine de uzun ömürler versin.  Bu anlamlı günde öğretmenim Adile Uçan ile olmaktan dolayı mutlu oldum.  Öğretmenler, bizleri hayata bağlayan geleceğe taşıyan anne ve babamızdan sonra hayatımızın en kutsal varlıklarıdır. Öğretmenim nezdinde Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bütün öğretmenlerimizin ellerinden saygıyla, hürmetle öpüyorum.”  ifadesini kullandı.
Ziyarete, Kepez Belediye Meclisi Üyesi Hatice Sütçü de eşlik etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesine TÜBİTAK Teşvik Ödülü
Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesine TÜBİTAK Teşvik Ödülü
Doç. Dr. Levent Renda: “Dil yarası kanser olabilir”
Doç. Dr. Levent Renda: “Dil yarası kanser olabilir”