Tütüncü, “Sevgi en önemli erdemdir”

Tütüncü, “Sevgi en önemli erdemdir”

Büyükköy Kırkpınar Yarencik Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Hıdırellez Şenliği’nde konuşan Başkan Tütüncü, sevginin yeryüzündeki en önemli erdem olduğunu söyledi.

08 Mayıs 2019 - 11:53

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Büyükköy Kırkpınar Yarencik Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Hıdırellez Şenliği’ne katıldı. Yöre halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Tütüncü, “Dedem 105 yıl önce 3 yaşında iken bu köyden ayrılmış. Biz bu yönümüzle bu toprağın Büyükköy’ün insanı olan ve bu yönümüzle de iftihar eden birisiyiz. Biz içinizden biriyiz.” dedi. Sevginin yeryüzünde en önemli erdem ve en önemli duygu olduğunu dile getirerek sözlerine devam eden Tütüncü, “Hepimiz bu güzel ülkenin insanlarıyız. Hepimiz bir olan Allah’ın kullarıyız. Birbirimizi sevmekten daha önemli ne olabilir. Birbirimize daha sıkı sarıldıkça, birbirimizi daha candan kucakladıkça, birbirimizi daha çok sevdikçe her şey çok daha güzel olacak. “ diye konuştu.

Kardeşiniz her zaman sizin yanınızda

Konuşmasına Yunus Emre, Mevlana Celaleddin-i Rumi ve Hacı Bektaş-ı Veli’nin sözleri ile devam eden Tütüncü, “Bende diyorum ki, hep yan yana, can cana olalım, hep cemal cemale olalım. Bu toprakların bir evladı olarak, bu kardeşiniz her zaman sizin yanınızda olmaya, sizinle birlikte durmaya devam edecek. “diye konuştu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye konuşmasının ardından Korkuteli Büyüköy ve Kırkpınar Yarencik Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Uğur tarafından teşekkür plaketi verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kum Adası Şifa Dağıtıyor
Kum Adası Şifa Dağıtıyor
ÇAN 10 YIL İÇİNDE BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK
ÇAN 10 YIL İÇİNDE BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK