Üçgen’e cami ve müftülük binası

Üçgen’e cami ve müftülük binası

Muratpaşa İlçesi Üçgen Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların cami beklentisi yıllar sonra karşılanıyor. Güllük mescidinin bulunduğu mahallede yapılacak yeni caminin Aralık ayının sonuna yetiştirilmesi bekleniyor. Kaba inşaatı tamamlanan cami ile ilgili Akdeniz Bülten’e konuşan İl Müftüsü Osman Artan, Eskiden Şarampol Karakolu’nun bulunduğu arsada hem cami hem de İl Müftülük hizmet binasının hizmete gireceğini söyledi.

04 Aralık 2020 - 17:35

 

Müftülük ve Vakıf üstlendi

Arsa için İl Müftülüğünün daha önce ön tahsis aldığını belirten Müftü Osman Artan, “1000 cemaat kapasiteli Ahmediye Camiyi ibadete açmak için çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi. Artan konuyla ilgili şunları söyledi: “Üçgen mahallesi malumunuz olduğu üzere camisi olmayan mahalleler arasında yer alıyor. Cemaatin de yoğun isteği vardı. Cami yapılması konusunda talepleri vardı. Daha önce Şarampol Karakolu olarak hizmet verilen arsada Maliyenin tahsisi neticesinde cami ve İl Müftülüğü için çalışma başlatıldı. Caminin kaba inşaatını bir hayırsever üstlendi. Belli bir noktaya getirdikten sonra imkânları daralınca İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şubesi kalan inşaatın tamamlanması işini üstlendi.

İnşallah Aralık ayının sonuna doğru cami ibadete hazır hale gelecek. Caminin yan tarafında İl Müftülüğü hizmet binasının temeli atılmıştı. Devletimiz kanalıyla Yönetim Hizmetlerine gönderdiğimiz talep doğrultusunda ödenek gelip, Antalya Valiliği izni ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün yapacağı ihale neticesinde burası yapılacaktı. Çevre parsellerle meydana gelen yıkılmadan dolayı hafriyatta herhangi bir tehlike oluşmaması için İl Müftülüğünün emaret usulü Vakıf kanalı ile bodrum katlarının yapılması noktasında karar kılındı. Camisi, İl Müftülük binası inşallah kente kazandırılacaktır. Rabbim hayır sahiplerinden razı olsun”

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Müzeyyen toplu
    7 ay önce
    Camii insaati bitti nerdeyse ana oraya emek veren isciler elektrik su ve insaatcilar zor durumda halen paralarimizi alamadik biz bu yoklukta çalışırken nasil bizim rizkimizla ibadet yeri acar bu müftuluk çalıştırdığı iscilerin haklari verilmeden orda ibadet nasil olacak bizlerin hakkini vermeden helal edilmemis bir hak var ortada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya Kitap Fuarında İlber Ortaylı izdihamı yaşandı
Antalya Kitap Fuarında İlber Ortaylı izdihamı yaşandı
Başkan Uysal’dan Kaleiçi turu
Başkan Uysal’dan Kaleiçi turu