Ufka yolculuk kitap okuma şenliği

Ufka yolculuk kitap okuma şenliği

Akdeniz Dinamik GSK, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6 Tanıtım Faaliyetleri kapsamında Antalya'nın 4 farklı noktasında kitap okuma seferberliği yaparak farkındalık oluşturmaya çalıştı. 

12 Şubat 2018 - 18:27

Alanya ilçesi dahil olmak üzere Karaalioğlu Parkı Büyükşehir Belediyesi Nikah Salonu önü, Şarampol Kapalı yol Havuzbaşı ve Akdeniz Üniversitesi Olbia Çarşısı'nda gerçekleştirilen Oku - Öğren - Anla - Yaşa sloganıyla gerçekleştirilen "Birlikte Okuma Etkinliği"nde Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü konulu yarışmanın kitabı okundu. Kitabı olmayanların standlardan temin ettikleri ve kendi yaş kategorilerine uygun yarışma kitabının yazarı merhum Prof.Dr. Mahmud Esad Coşan Hocaefendi'nin akıcı ve her yaşa hitap eden anlaşılır bir dille kaleme aldığı makalelerden derlenen Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü adlı eseri, Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz sloganıyla bu sene farklı etkinliklerle yarışmacı ve takipçileriyle buluşuyor.

 

Geçtiğimiz sene Kur'an-ı Kerim Meali konulu Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 5'te Antalya genelinde 29 bin Türkiye çapında ise yarım milyon yarışmacı sayısına geçti.

 

6'ncısı gerçekleştirilecek yarışma için bu sene farklı olarak 10 yaşa kadar olan küçük yarışmacılar ilgisini yüksek tutabilmek için kitaplarında görsellere ağırlık verildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu