’Ülkemize, mesleğimize, geleceğimize sahip çıkıyoruz’

'Ülkemize, mesleğimize, geleceğimize sahip çıkıyoruz'

Antalya Tabip Odası ve SES (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) 14 Mart Tıp Bayramı'na yönelik ortak bildiri yayınladı.

14 Mart 2019 - 13:54

Bildiride şu ifadeler yer aldı: "14 Mart’lar hekimlik mesleğinin kendi ilke ve değerlerine sahip çıktığı coşkulu günlerdir. Bilinmelidir ki hekimlik mesleğinin kurtuluşu emeğinin karşılığını tam olarak aldığı, bilimden yana insana yaraşır hizmet sunabildiği, mesleki bağımsızlığını koruyabildiği, insanca ve onurlu bir meslek hayatının gerçekleştirilmesi ile mümkün olacaktır. Ülkede ki bunca yaşanan sorunları çözmek yerine toplumu yanıltan, hekimleri ve sağlık çalışanlarını toplum gözünde küçük düşürücü söylemlerle aşağılayan, yaşanan sorunların gerçek sorumluları değillermiş gibi bizlere karşı toplumu kışkırtan yaklaşımları kabul etmiyoruz.

Tüm toplumun eşit, nitelikli, ulaşılabilir, kamu kaynaklarından karşılanan sağlık hakkı talepleri ile kenetlendiğimizi ifade etmek istiyoruz. Tüm bu gerçeklikler nedeniyle 17 Mart 2019 Pazar günü ''100 yıldır Ülkemize, mesleğimize, geleceğimize sahip çıkıyoruz'' haykırışıyla yapacağımız Büyük Hekim Yürüyüşünde meslektaşlarımızı,tüm sağlık çalışanlarını ve halkımızı el ele olmaya çağırıyoruz"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"