Vali Yazıcı’dan 24 Kasım mesajı

Vali Yazıcı'dan 24 Kasım mesajı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili yaptığı açıklamada öğretmenlerimizden övgü ile bahsetti. Yazıcı, "Vatanın dört bir yanında, en zor şartlarda bile mesleğini hakkıyla ifa etmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum" dedi.

23 Kasım 2020 - 19:02 - Güncelleme: 23 Kasım 2020 - 19:21

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.” diyerek uygarlık yarışında en önemli görevin öğretmenlerimize düştüğüne işaret etmiştir.

Bizler “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” düsturuyla medeniyetler inşa etmiş bir inancın mensuplarıyız. Eğitim, geleceğimizi doğru bir şekilde inşa etmemize olanak sağlayan en önemli etkendir. Ülkemizi, ancak eğitim hizmetlerinin kalitesini her aşamada yükselterek ve öğretmenlerimizin fedakârca ürettiği bilgileri en iyi şekilde çocuklarımıza ve gençlerimize aktarmasına olanak sağlayarak muasır medeniyetler seviyesine ulaştırabiliriz. Bu anlayış çerçevesinde, iktisadi ve toplumsal her türlü kalkınmanın ve çağdaş medeniyetler seviyesini aşabilmenin kaçınılmaz önkoşulu; eğitime gereken ilginin gösterilmesi, toplumun her kesimine nitelikli eğitim imkânlarının sunulmasıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, Büyük ve Güçlü Türkiye’nin inşası yolunda emek veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuklar Toprakla Tanışıyor
Çocuklar Toprakla Tanışıyor
Çanakkale Ruhu Gölbaşı’nda…
Çanakkale Ruhu Gölbaşı’nda…