VALİ YAZICI KEMER’DE ÖĞRENCİLERLE VE OKUL MÜDÜRLERİYLE...
Reklam

VALİ YAZICI KEMER’DE ÖĞRENCİLERLE VE OKUL MÜDÜRLERİYLE BULUŞTU

Vali Ersin Yazıcı, AHENK (Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma) Projesi kapsamında Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbetinde hayallerini soran Vali Yazıcı; “Büyük işler büyük hayallerle başarıya ulaşır.” dedi.

24 Mart 2022 - 16:26

 

 

Antalyada ilkokul, ortaokul ve liselerde yürütülecek eğitim öğretim faaliyetlerini planlamak ve bu kapsamda eğitimde nitelik ve kaliteyi arttırmak amacıyla başlatılan AHENK Projesi kapsamında Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldi. Ziyarette Vali Yazıcı’ya Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş eşlik etti.

Ziyaret kapsamında öğrencilerle kitap okuyup sonrasında ise yalan, dostluk ve kitap üzerine sohbet eden Vali Yazıcı, öğrencilerin geleceğe dair hedeflerini dinledi. Hayallerinden öğrencilik yıllarına, günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini öğrencilerle paylaşan Vali Yazıcı, gençlerle birlikte olup sohbet etmekten son derece mutlu olduğunu ifade etti.

Hayaller Sizi Hedefinize Ulaştırma Noktasında En Önemli Araçtır

10uncu ve 11inci sınıfların katıldığı programda öğrencilerin Nasıl Vali olmaya karar verdiniz?” sorusuna Vali Yazıcı şöyle yanıt verdi: Hayal kurmak çok önemli. Çünkü her şey hayalle başlar. Hayaller sizi hedefinize ulaştırma noktasında en önemli araçtır. Benim de bir hayalim vardı her insan gibi. Lise çağlarında en büyük hayalim üniversiteyi İstanbulda okumaktı. Bunu gerçekleştirdikten sonra da mezun olduğum bölümle ilgili olarak Kamuda Yöneticilik üzerine hayallerim ve hedeflerim oldu. Yaşam devam ettikçe hayaller bitmez.”

İşimiz Gereği Genel Olarak Sorunlarla Uğraşıyoruz

Öğrencilerle karşılıklı soru-cevap şeklinde geçen etkinlikte 11inci sınıf öğrencisi Yaşar Erdoğan’ın Yoğun bir gündeminiz var. Kafanızı nasıl dağıtıyorsunuz?” sorusuna Vali Yazıcı; Her işin belli zorlukları tabi ki var.. Ama ben işimi severek yapıyorum. Sorumluluğu ağır bir işim var. Bunun farkındayım. İnsanlarla ilgilenip onların sorunlarını çözebilmek benim için dünyanın en güzel işi. İnsanların sorunlarını, problemlerini çözmeyi, onlara yardımcı olmayı seviyorum. Tabi bu yoğun tempoda bizlerin de kafamızı dinlemeye ihtiyacımız oluyor. Yöneticiyseniz genel olarak sorunlar ile uğraşıyorsunuz. Vali, Cumhurbaşkanının ildeki temsilcisi olarak, ildeki tüm kamu kurumlarının başı olarak, koordinasyon ve denetiminden sorumludur. Herkes gibi gün içindeki çalışmalarımızdan sonra mesai bitiminde dinlenmeye ihtiyaç duyuyoruz. Dört tane çocuğum var. Boş zamanlarda onlarla ilgilenerek aktivite yaparak, sinemaya giderek, spor yaparak, kitap okuyarak iş yoğunluğunun stresini atıyorum.” diye konuştu.

İnsani olarak herkesin dinlenme ve stres atmaya ihtiyacının olduğunun altını çizen Vali Yazıcı, özellikle spor yapmak, futbol izlemek, sinemaya gitmek ve seyahat etmekten hoşlandığını sözlerine ekledi.

Sizleri En Çok Ne Rahatsız Ediyor?

Gittiği bütün okullarda öğrencilere onları en çok neyin rahatsız ettiği ile ilgili anket gerçekleştiren Vali Yazıcı; “Şu an Antalyada AHENK Projemiz kapsamında 32inci okulumuzu ziyaret ediyorum. Balıkesir ve Rizede de 300’ün üzerinde bu anketi gerçekleştirdim. Gittiğim bütün okullarda öğrencilere onları en çok neyin rahatsız ettiğini sordum. Cevap çoğunlukla aynıydı. Yalan söylemek, dedikodu ve iftira. Bunların bizi rahatsız etmesinden memnunum. Çünkü bunlar yanlış. Ama bu yanlışı hem rahatsız olup hem de toplum olarak yine de yapıyoruz. Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına da yapmamamız gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Benim En İyi Dostlarımdan Biri Kitap

Öğrencilere dost ve arkadaş arasındaki farkları sorarak sohbete devam eden Vali Yazıcı; Dostlarımız, arkadaşlarımızdan daha samimi, güvenilir olur ve kötü günümüzde yanımızda olur. Dostlarımızla hayata bakış açımız aynıdır. Şimdi size çok özel bir şey söyleyeceğim. Benim bir dostum var. Her zaman benim yanımda beni alıp başka dünyalara götürüyor. Çok büyülü dünyalarda buluyorum kendimi. Benim en iyi dostlarımdan biri kitap, beni bugüne kadar hiç yalnız bırakmadı ve hiç yanıltmadı. Dostlarınızdan biri kitap olsun bu da benim size nasihatim olsun.” dedi.

Hangi İşi Yaptığınızın Bir Önemi Yok Mühim Olan İyi İnsan Olmak

İyi ve güvenilir insan olmanın önemine dikkat çeken Vali Yazıcı; Hangi işi yaptığınızın bir önemi yok. Mühim olan iyi insan olmak. Toplumda saygı görmek için bir takım insani özellikler gerekiyor. Bunların başında da güvenilir olmak var. Yaşam ilerlediğinde de herkesin beklediği ve istediği bu oluyor. Yaşam sadece üzerinize aldığınız üst sıfatlar değildir. Profesör ya da Vali olmakla en üstün kişi olmuyorsunuz. İnsan olmakla en üstün kişi olunuyor, bunu unutmayın. Eve gittiğinizde anne ve babanıza benden selam götürmenizi istiyorum. Vali amcayla sohbet ettik deyip konuştuğumuz konuları onlara da anlatın lütfen.” şeklinde konuştu.

Sizlere Destek İçin Buradayız

Öğrencilerle sohbetin ardından Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleriyle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunan Vali Yazıcı, projenin başarıya ulaşması noktasında öğretmenlerin desteğinin önemine vurgu yaptı. Meslek liselerinin üzerindeki ölü toprağını atmak istediklerinin altını çizen Vali Yazıcı; “Bugün siz değerli öğretmen arkadaşlarla bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Sizlerin eğitim noktasında gayretlerinizi biliyorum. Eğitim konusunda her zaman elinizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyorsunuz. Biz de sizlere destek için buradayız. Eğitim toplumların en önemli konusudur. Bu yüzden eğitimi en üst seviyeye çıkarmak için, gençlerimize iyi eğitim almış iyi bireyler olarak yetiştirmek için el birliğiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gençlerimize Hep Beraber Dokunacağız

Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinin ardından, Kemer İlçesi Okul Müdürleri Toplantısı’na katılan Vali Yazıcı, projenin önemini anlattı. Vali Yazıcı’nın Kemer İlçesi Okul Müdürleri Toplantısı’na Kaymakam Yücel Gemici ve İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkanda eşlik etti. İlçede AHENK kapsamında yapılan faaliyetleri değerlendirip proje ile ilgili hedeflerini aktaran Vali Yazıcı; Projemizle şehrin tüm paydaşlarının eğitime dokunmasını istiyoruz.  Projemizle Antalyada eğitimde nitelik ve kaliteyi arttırmayı amaçlıyoruz. Bunu sizlerin desteğiyle hep birlikte başaracağız. Şuna inanıyorum ki bizler bu okullarımıza, gençlerimize dokundukça güzel işler ortaya çıkacak. Vazgeçmiş ve olanı kabullenmiş arkadaşlarımızı harekete geçirmek için projemizi devreye soktuk. Bunu hep birlikte ve bir ahenk içinde yapacağız. Gençlerimize hep beraber dokunursak bu işi hep beraber özümsersek eğitimin niteliğini ve kalitesini arttırmış olacağız. Kendine güvenen, okuyan, sorgulayan bir nesil yetiştirmek bizim elimizde, buna bugün buradan başlayalım.” dedi.

Eğitim Alanında Yapılan Çalışmalar Asla Bitmez

Eğitimin, geleceğimizin inşaasında çok önemli olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Vali Yazıcı; Eğitim bu ülkenin uzun yıllardır derdi. Derdi olmaya da devam edecek. Çünkü eğitim çok önemli. Biz de eğitimin öneminin farkında olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eğitim alanında yapılacak çalışmalar hiçbir zaman bitmez ve bitmeyecekte. Ülkelerin geleceği eğitime verdikleri önemle şekillenir. Bunun farkındayız. Geleceğimizi şekillendirmek için şimdiden kolları sıvıyoruz. İşimiz zor ama bunu hep birlikte başaracağız. Ülkemizin yarınlarını hep birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Vali Yazıcı, projeye hep birlikte destek vererek eğitimimizi hep birlikte daha nitelikli ve daha nicelikli hala getirmek için Okul Müdürlerinden destek isteyerek çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kepez’in otodrag yarışlarında nefesler tutuldu
Kepez’in otodrag yarışlarında nefesler tutuldu
Konyaaltı’nda sahne gençlerin
Konyaaltı’nda sahne gençlerin