Vali Yazıcı, Korkuteli’nde
Reklam

Vali Yazıcı, Korkuteli’nde

Vali Ersin Yazıcı, Korkuteli ilçesine gerçekleştirmiş olduğu çalışma gezisinde bölge muhtarlarıyla toplantıda bir araya gelerek bölgenin sorunlarını, taleplerini ve çözüm önerilerini dinledi. Toplantı öncesi Korkuteli esnafını ziyaret eden Vali Yazıcı, hayırlı işler ve bol kazançlar temennisinde bulundu.

02 Ekim 2021 - 11:10

 

Vali Ersin Yazıcı, çeşitli temaslarda bulunmak için Korkuteli ilçesini ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında Vali Yazıcı’ya Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek ve beraberindeki heyet eşlik etti.

İlçedeki temaslarına ilk olarak Karyağdı Armudunun ilk hasadını gerçekleştirerek başlayan Vali Yazıcı, coğrafi işaret tescilli armutla ilgili çiftçilerden ve yetkililerden bilgi aldı. Hasadın ardından Vali Yazıcı, 2019 yılında kurulan ve Korkuteli'nin ilk üretici kooperatifi olan Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (KORKOOP) Kadın Üreticiler Merkezini ziyaret etti. Bölgenin yöresel ürünleri olan ve üretimi yapılan tarhana, bulgur, reçel ve erişte ürünleri hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, kooperatif personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Bölge İçin Tarım ve Hayvancılık Önemli

Temaslarına Korkutelinde 2019 yılından bu yana faaliyet gösteren, 1038 büyükbaş ve 392 küçükbaş hayvan kapasiteli UBS Hayvancılık İşletmesiyle devam eden Vali Yazıcı, çiftlik sahibi Can Çayraktan Simental ve Holstein damızlık sığır üretimi konularında bilgi aldı.

42000 m² içerisinde yüksek standartlarda kurulan analiz ve test laboratuvarının bulunduğu bir çiftlik kompleksine sahip olan UBS Hayvancılık, tesisinde Simental Fleckvieh ve Amerikan Holstein damızlık sığır üretimi gerçekleştirmektedir. Hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamak misyonu ile kurulan UBS Hayvancılık, yüksek standartlarda kurulan analiz ve test laboratuvarının bulunduğu çiftliğin kompleksinde şu anda Holstein ve simental cinsi 1038 büyükbaş inek bulunmakta. Çiftlik sahibi Can Çayrak, bu cins ineklerden inek başı günde ortalama 34 litre süt elde ettiklerini aktardı.

Hayvanların vücut ısısından kalp atışlarına, beslenmelerinden uykularına kadar tüm ayrıntıların yüksek teknoloji ile takip edildiğinin aktarıldığı ziyarette, 24 çarpı ikisam sistemi ile buzağı ölüm oranını Türkiye’de en aza indirmeyi başaran firmalar arasında yer aldığı belirtildi. Özellikle bölge için tarım ve hayvancılığın öneminden bahseden Vali Yazıcı, başarılı çalışmalarından dolayı çiftlik çalışanlarını tebrik etti.

Esnafımızın Sorunlarını Not Aldık

Korkuteli Mehmet Akif Ersoy Caddesi esnafını da ziyaret eden Vali Yazıcı, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.  Bir esnaf çocuğu olarak attığı her adımda, hayatın her anında esnaflarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Yazıcı; Samimi, güler yüzlü, cana yakın ve çalışkan Korkuteli esnafımızı ziyaret ettik. Neşelerine ortak olup hasbihal ettik. Bölge ile ilgili sorunlarını not alıp, önerilerini dinledik. Her zaman esnafımızın yanındayız. Tüm esnaflarımızın işleri de kazançları da bol ve bereketli olsun.” dedi.

Halka Hizmet Hakka Hizmettir

Vali Yazıcı, Korkuteli ilçe ziyaretleri kapsamında bölgedeki çalışmaları ve sorunları dinlemek için mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda muhtarları tek tek dinleyen Vali Yazıcı; Uzun bir aradan sonra muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Pandemi yaşamımızı alt üst etti. Pandemiden dolayı bu tür toplantılara ara vermek zorunda kalmıştık ama artık inşallah daha sık bir araya geleceğiz. Mahallenizin yaşam standartlarını yükseltmek için vatandaşlarımız sizleri seçtiler. Size bir sorumluluk yükledirler. Bu çok onurlu bir sorumluluk. Halka hizmet Hakka hizmettir. Vatandaşlarımıza yapacağımız her türlü kolaylık bizler için büyük onurdur. Bu onurlu görevi ifa ederken sizin sıkıntı, şikayet ve taleplerinizi dinlemek için buradayız. Halkımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için muhtarlarımızın düşüncelerine önem veriyoruz.” dedi.

İhtiyaç Sahipleri Noktasında Hassasiyet Gösterelim

Geçmişten bugüne yardımlaşmanın kültürümüzün en önemli parçası olduğuna değinen Vali Yazıcı; Biz sosyal bir devletiz. Büyük Türk Devletiyiz. Türklerin en büyük özelliği muhtaçlara yardım etmektir. Komşusu açken tok yatan bizden değildir inancına sahip bir milletiz. Eğer mahallenizde bir ihtiyaç sahibi varsa bizim haber verme görevi muhtarlarındır. Muhtarlarımızdan birinci isteğim mahallelerindeki gariban ve yardıma muhtaç kişileri bizlere bildirmeleri. Bu büyük millet, bu büyük devlet yoksulluk ve çaresizlik içinde bulunan herkese yardım etmiştir. Mahallenizde bu tür sıkıntılar çekip devlet ile temas kuramamış vatandaşlar var ise muhtarlarımdan birinci isteğim bunları bildirmeleridir. Bu konuyu Sayın Cumhurbaşkanımız da sıkça dile getiriyor. Bu yüzden bu konuda hassasiyetinizi rica ediyorum.” diye konuştu.

Henüz Bitmedi

Muhtarlarla toplantıda pandemi konusuna da ayrı bir parantez açan Vali Yazıcı; Pandemi konusunda dikkatli olalım. Henüz bitmedi. Maske – mesafe - temizlik kuralına uyalım. Bu illet bitmeden hayatımız tam anlamıyla normale dönmüyor. Okullarımızı açtık kapatmak da istemiyoruz. Bu biraz da bizim elimizde. Hep birlikte dikkat ederek birbirimizi uyararak üstesinden geleceğiz.” şeklinde konuştu.

Vali Yazıcı’nın konuşmasının ardından muhtarlar toplantısı soru - cevap şeklinde devam etti.

Ülkemizin ve Şehrimizin Katma Değerini Yükseltiyor

Vali Yazıcı, Korkuteli İlçesi Çomaklı Mahallesinde 2011 yılından beri faaliyet gösteren ve yurt dışında blueberry olarak bilinen mavi yemiş ile kiraz ve üzüm üretimi yapan Oragro Tarım'ı ziyaret etti. Türkiye'de üretiminden paketlenmesine kadar entegre ilk blueberry üretim tesisi olan Oragro Tarım firmasına yaptığı ziyarette Vali Yazıcı, firma sahibi Mehmet Çiçekten üretim detayları ve ihracat hakkında bilgi aldı. 1500 dekar kiraz, 1000 dekar mavi yemiş (Blueberry) ve 500 dekar üzüm olmak üzere toplam 3000 dekar alan üzerinde tarımsal faaliyet gösteren Oragro Tarım’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eden Vali Yazıcı; “Ülkemizin en büyük üretici firmalarından olan işletmemiz yaptığı ihracat ile ülkemizin ve şehrimizin katma değerini yükseltiyor. Firmamıza hayırlı işler bol kazançlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Şehidin Baba Ocağına Ziyaret

Vali Yazıcı, 2011 yılında Siirtte şehit düşen Jandarma Er Adem Yörük’ün baba ocağını ziyaret etti. Şehidimize Allahtan rahmet ailesine başsağlığı dileyen Vali Yazıcı, şehidin annesi Meryem Yörük ve babası İlyas Yörük ile sohbet edip hatırlarını sordu. Her türlü sıkıntılarında yanlarında olacaklarını ifade eden Vali Yazıcı; Vatanı, bayrağı ve kutsal değerleri uğruna canlarını hiçe sayan şehitlerimizin kıymetli ailelerini ziyaret etmeye hatırlarını, sıkıntılarını sormaya devam edeceğiz. Şehit ailelerimiz bizler için çok kıymetli. Ay yıldızlı bayrağımız için, ülkemiz için şehadet şerbeti içen kahramanlarımızın aileleri bize emanet. Milletçe ve Devletçe şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her şartta ve daima yanlarındayız. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Her türlü sıkıntınızda yanınızdayız.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muratpaşa’da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi
Muratpaşa’da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi
Kabotaj Bayramına renkli kutlama 
Kabotaj Bayramına renkli kutlama