Akdeniz Bülten
  

HABER ARA


Gelismis Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

ANKET

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını başarılı buluyor musunuz?Tüm Anketler

GAZETE MANŞETLERİ

Facebook

Twitter

Başkanlık sistemi ve benim Anayasam olmalı

Bahattin Bayraktar

24 Şubat 2016, 22:43

Bahattin Bayraktar

Evet şuan ki parlamenter sistem ve anayasayı ülkemizin başına tebellas eden aktörler Türkiye'yi bir şekilde dizayn etmekten hiç vazgeçmek istemiyorlar. Tıpkı çeşitli adlar altında ürettikleri terör örgütlerini, ülkemiz üzerinde ve Ortadoğu'da emellerine ulaşmak için maşa olarak kullanarak istikrarımızı, huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi bozmak istiyorlar. Evvelallah ne istikrarımızı ne de birlik beraberliğimizi bozamayacaklar.

Dünya denklemlerini ve bölgedeki dengeleri düşündüğümüzde Türkiye bölgede ekonomik ve teknolojik olarak çok güçlü olmak zorunda. 2023 yılında dünyadaki gelişmiş 10 ülkeden birisi olabilmek için hiç şüphesiz istikrar, olmazsa olmaz bir husustur.

Başkanlık sistemi sayesinde tek devlet güçlü millet olarak, dünya denklemlerini düşünerek her kesimin  bu benim anayasam diyeceği anayasayı yapmalı,  bütün enerjimizi sinerjimizi kalkınmaya, teknolojiye, bilime ve  özelikle manevi değerleri gözeterek eğitime vermeliyiz.

Ülke olarak doğusuyla batısıyla, güneyiyle kuzeyiyle, Türküyle Kürdüyle, Lazıyla Çerkeziyle bütün taraflarla aynı yöne bakarak birlikte büyüyelim, birlikte yürüyelim ki dünyaya yön veren büyük ülke olalım. Büyük ülke olalım ki dünyadaki mazlumlara sahip çıkalım, İslam aleminin birliğine vesile olalım. Yıllarca yüzde doksan sekizi Müslüman olan ülkemde sözde akademisyenler başörtüsü ile uğraşırken elin oğlu uzaya uydu gönderiyordu oysa başı kapalı başı açık kardeşlerimiz kol kola girip ülkesinin geleceği için aynı yöne ve ufka bakarak projeler üzerinde çalışmaları gerekirdi .

 Bugün görüyoruz ki dünyanın gözünün içine baka baka insanlık dramına neden olan Amerika, İngiltere, İsrail, İran,  vs.  adeta insanlıkla dalga geçiyorlar, bunlara dur diyebilecek Türkiye'den başka da ülke yok maalesef. Bütün bu olayları düşündüğümüzde  tüm  insanlığın Türkiye'ye ve bu aziz milletimize ihtiyacı var diye düşünüyorum. Rabbim hayırlı kararlar verip başarmamızı nasip etsin inşallah.

Akdeniz Bülten okuyucularına selam ve  sevgilerimle.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  
Tüm hakları saklıdır. © 2010 Akdeniz Bülten
Sistemin alt yapısı MyDesign Haber Sistemi kullanılmakta olup, düzenlenmesi ve geliştirilmesi ZirveART tarafından yapılmaktadır. Sitemizin takibi için RSS Kaynağı kullanabilirsiniz. Eğer yetkiliyseniz Yazar Girişi yaparak kontrol paneline ulaşabilirsiniz yada makale ve haberlerinizi yayınlamak için Yazarlık Başvurusu yapabilirsiniz. Sitedeki tüm içerik ve metaryeller izinsiz ve kaynak gösterilmeden alınamaz.
Facebook Akdeniz BültenTwitter Akdeniz BültenDelicious Akdeniz Bülten