24 HAZİRAN SEÇİMLERİNE ANTALYA HAZIR MI?
Dilek Bozkurt Özgenç

Dilek Bozkurt Özgenç

DİLEKÇE
  • Youtube
  • Instagram

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNE ANTALYA HAZIR MI?

18 Mayıs 2018 - 23:10

 

Tüm ülke gibi maalesef Antalya’mızda seçimlere biraz hazırlıksız yakalandı. Konu Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği yani bizi doğrudan doğruya yönetecek kişileri seçme olunca biraz daha zaman olsa çok iyi olurdu. Daha aday adayları kim olduğunu bilmeden, gereken tanıtımlar yapılmadan, temayül yoklaması bile yapılmadan harala gürele vekil adaylarımız olmakta. Bu belirlemelerde İl başkanlarının ve tabi parti başkanlarının iki dudağı arasında olacak, hal böyle olunca da biz medya mensupları bile partilerin adayları kim, ne vaat ediyor, nasıl bir vekillik hedefi var bunları bile çözebilmiş değiliz.

İşin siyaset ayağı böyle peki ya ekonomi ayağı nasıl? O da fena… Çünkü Antalya’mız biliyorsunuz turizm kenti hatta başkenti. Yani tüm yıl boyunca esnaf bu ayları bekliyor. Ama tam bu aylara gelmişken gelen seçim haberi ve seçim kararı herşeyi allak bullak etti. Turizm mi sadece, herşey durağanlaştı emlaktan inşaata kadar neredeyse ciddi bir durgunluk var. Herkes seçime konsantre olmuş beklemede. Bu durumlara ülkemiz alışık mı elbette alışık ve hatta bunun adı SEÇİM EKONOMİSİ olarak adlandırılıyor ve işin kötü tarafı seçim ekonomisini en fazla durağanlığını Antalya ve Antalyalılar yaşıyor. Çünkü seçimler 24 Haziran gibi gözükse de aslında öyle değil. Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı ilk turda seçilemezse ki pek çok öngörü bu yönde 8 Temmuz’da ikinci bir seçim olacak. Yani Antalya’nın tüm yıl boyunca beklediği yaz sezonunda iki seçim göreceği kuvvetle muhtemel. İşte bu da Antalya ekonomisine, esnafına, tüccarına, iş adamına, turizmcisine nasıl yansıyacak orası muamma…

Valilik Seçime Hazır…

Tabi iyi şeyler de olmuyor mu elbette oluyor. O da en önemli konu olan seçimin huzur ve güven ortamında geçirmek. Çünkü oy demek namus demektir, şeref demektir ve daha da önemlisi vatandaşlık görevidir. İşte bu görevi yerine getirmek nasıl bizim görevimizse bunun en sağlıklı şekilde olmasını sağlamakta mülki amirlere düşmekte. Her konuda olduğu gibi bu konuda da çok hassas olan sayın Valimiz Münir Karaloğlu geçtiğimiz günlerde biz basın mensuplarına yönelik ‘Seçim Değerlendirme Toplantısı’ düzenledi. Bu seçimde milletvekili sayısının 550’den 600’e çıktığına değinen Vali Karaloğlu Antalya Milletvekili sayısının da 14’den 16’ya yükseldiğini toplantıda bir kez daha aktardı. Birinci görevlerinin seçimin huzur ve güven içinde geçmesini sağlamak olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, Antalya’da şu anda 1 milyon 677 bin civarında seçmen olacağınız ve bu seçmenlerin oylarını huzur içinde kullanmaları için ellerinden gelen tüm hazırlıkları yaptıklarını aktardı.  Bu seçimde yine bir ilk olarak yatağa bağlı engelliler için seyyar sandık uygulamasının başlatıldığını belirten Vali Karaloğlu’nu böylesi önemli bir seçim öncesi yaptığı hazırlıklar için tebrik ediyoruz.

Hazırlıklar gösteriyor ki bu seçimi güven ve huzur içinde geçireceğiz. Biz de ülkemiz ve milletimiz için en hayırlı olan sonucun olmasını diliyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar