Donald Trump Ne Yapmak İstiyor?
Dilek Bozkurt Özgenç

Dilek Bozkurt Özgenç

DİLEKÇE
  • Youtube
  • Instagram

Donald Trump Ne Yapmak İstiyor?

26 Aralık 2017 - 21:54

 

ABD Başkanlığına seçimine az bir süre kala Donald Turmp’ın çılgınca sözleri vaatleri, çıkışları, tavırları vs. her şeyiyle dünya kamuoyundan tepki çekmişti. Özellikle göçmenlerle ilgili çıkışları büyük yankı uyandırmıştı. Aklı selim hiç kimsenin bu adama oy vereceği düşünülmüyordu. Yani dahası kazanma ihtimalini kimse vermiyordu. Gelin görün ki Donald Trump çok büyük bir fark olmasa da hem başkanlığı kazandı hem de tahminlerin de üzerinde oy aldı pek çok eyalette birinci çıktı. Seçim sürecinde ve seçim sonrasında gerek Türkiye gerekse de dünyadaki önemli siyaset uzmanları, strateji uzmanları, analistler, akademisyenler aklı selim kim varsa çoğunun ortak görüşü “Donald Trump kazanırsa dünyayı bir felaket bekliyor, bu adam deli, dünyayı kaosa götürür” olmuştu. O zamanlar bunu çok önemsemiştim, hata etmişim. Şimdilerde aslında dünyanın başında ne kadarda tehlikeli bir adam olduğunu ‘Kudüs’ çıkışıyla acı bir şekilde öğrendik maalesef. 

ABD bugün dünyaya yön veren bir ülke; tabi onun başkanının söylemleri de çok önemli, bir anda gündemimizi, siyasetimizi, turizmimizi, ekonomimizi, ülkemizi, ve tabi Antalyamızı kısacası hayatımızı etkiliyor. Bugün Antalya’nın en kuytudaki küçük bir dükkanına da girseniz ağızlarda Kudüs konusu var. Nasıl olmasın? Hem dini değerlerimiz hem de yaşantımıza dair ekonomik ve siyasi yansımaları oluyor. İnsanlar korku, teyakkuz halindeler. Bu tedirgin bekleyiş ekonomiye de sosyal hayata da olumsuz olarak yansıyor. 

ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak açıklaması ve büyükelçiliklerini Tel Aviv'den Kudüse taşıma kararını biz de tanımıyor ve kınıyoruz.  Şu an için yapacağımız tek şey ABD'nin bu yanlıştan döneceğini umut etmek.  Çünkü Kudüs Müslümanların başkentidir. ABD başkanının açıklaması Müslümanları bağlamaz. 

EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ DERGİMİZDE… 

Kudüs hassasiyetimizin sonrası bu ayki sizi bekleyen dergimizden bahsetmek istiyorum. Öncelikle yılın son ayı yine dopdolu bir dergi hazırladık. 2017 yılını acısıyla tatlısıyla kapatmanın da yorgunluğu elbette üzerimizde var. Ancak üzerimizde yeni bir yılın verdiği umut, tazelik de var. Bu yüzden 2018’in enerjisiyle şimdiden çalışmalarımıza başladık. Gelelim bu ayki en önemli röportajımıza: Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya konuğumuzdu. Tam 13 aydır İlimizin Emniyet Müdürü olan Uzunkaya ile dolu dolu geçen bir yılını, Antalya’nın sorunlarını ve Polis Teşkilatı’nın başındaki isim olarak hedeflerini siz Akdeniz Bülten okurları için konuştuk.

Sadece Emniyet Müdürümüz yok elbette bu ay dergimizde; birbirinden değerli isimlerle gerçekleştirdiğimiz röportajlar, lezzet ustaları, iş dünyası, sağlıktan turizme kadar aradığınız tüm konulara ulaşabileceksiniz. 

Gelecek ay yine dopdolu haberler, röportajlar ve köşe yazılarımızda buluşmak üzere…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar