TURİZM SEZONU BAŞLASIN ARTIK
Dilek Bozkurt Özgenç

Dilek Bozkurt Özgenç

DİLEKÇE
  • Youtube
  • Instagram

TURİZM SEZONU BAŞLASIN ARTIK

14 Mayıs 2019 - 16:54

 

31 Mart’taki yerel seçimler bitti ama etkisi hala devam ediyor. Özellikle Türkiye’nin önemli kenti olan İstanbul’daki yarışta nihayet YSK son kararı verdi: Seçim Tekrarlanacak…

Eğer küçücük de olsa bir usulsüzlük ve hata varsa bu düzeltilmeli, tabi bunun kararını veren kurum olan YSK’ya da saygı duymak lazım. Zira seçimlerin yenilenmesi kararı kolay bir karar değil. Aslında 31 Mart’tan bu yana devam eden İstanbul’un akıbetinin durumu ülke olarak seçim ekonomisinden ve seçim psikolojisinden çıkamamamıza da neden oldu. Çünkü İstanbul çok çok önemli bir kent o yüzden kazanan parti ve onun adayı ülkenin geleceğinin siyasetinde de önemli bir rol üstlenecek. Unutmayın ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da 1994'te Refah Partisi aday olmuş ve sadece yüzde 25.19oy oranı alarak başkan seçilmişti. İşte o yüzden bu kent çok çok önemli. Şimdi 23 Haziran tarihinde İstanbul seçimleri yenilecek. Tabi bu tarihe kadar yine seçimler gündemde olacak ve seçim sonuçlarına göre hele ki yine Ekrem İmamoğlu kazanırsa siyaset daha da ısınabilir.

Peki bunlar neden bu kadar önemli, açıklayalım hemen… Seçimler yapıldıktan hemen sonra bir an evvel çıkan sonuçlara göre hizmet ve çalışma zamanı olmalı ve ülke kendi iç sorunlarına, projelerine yönelmeli. Ama maalesef bizde bu süreç bir türlü olamıyor. Oysa ki koca bir yıl bu ayları bekleyen turizm sektörünün aktörleri, çalışanları şimdilerde halen sezona net bir giriş yapılamayışın sıkıntısını yaşıyorlar.

Seçim sonuçları nedeniyle Nisan ayını hata Mayıs ayını da yiyen Türkiye’nin artık zamanı kalmadı. Özelikle turizm sezonunun start verdiği ilimiz için artık iki üç kat fazla çalışmak gerek. Bu bilinçle tüm gerek kamu gerekse de dernek bazındaki tüm organların turizm sektöründeki faaliyet gösteren tüm girişimcilere, çalışanlara ve turizme destek olan diğer sektör temsilcilerine hız kazandıracak kolaylıkları sağlamaları gerek. Zira bu aylarda yapılacak başarılı adımlar otellerimizin doluluk oranlarını, gelen turist sayısını ve tabi ki bırakacakları döviz miktarı için de çok çok önemli.

Geçen yıl Sayın Valimiz bu anlamda çok başarılı projeler yapmış, turizmin turizmcinin ve turizmden geçimini sağlayanların yanında olmuş, destek olmuştu. Yine aynı şekilde gerek Valilik gerekse de yeni seçilen başta büyükşehir belediye başkanları olmak üzere tüm ilçe belediye başkanları ile birlikte topyekün ve birlik içinde hareket edilip Antalya’nın turizm sezonuna sağlam bir başlangıç yapmasına yardımcı olmalılar. Öyle ki bu kent bizim, bu ülke bizim. Turizme ve turizmciye yapılacak her türlü destek bu ülkeye yapılmış en büyük faydaların başında geliyor. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmak için koyduğu yolda Antalya ve Antalya’nın özellikle turizmden elde ettireceği katmadeğer çok önemli.

Bu yüzden turizm sezonu başlasın artık diyoruz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar