AKREP BURCUNDA YENİAY
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

AKREP BURCUNDA YENİAY

27 Ekim 2019 - 23:35

 

AKREP BURCUNDA YENİAY 
28 Ekim 2019’da akrep burcunun 4°sinde Yeniay gerçekleşiyor. Yeniaylar girişim zamanıdır, Ay ve Güneş aynı burç ve derecede birleşir.      Akrep su elementi, sabit nitelikte, derinlikleri olan, sezgisel, hassas, kararlı, sır ve gizemin burcudur, cinsel konular, güç, tutku, kontrol, değişim,  yeniden doğmak ve dönüşüm diğer temalarıdır. 
  1/7 aksında gerçekleşen Yeniay; ikili ilişkiler, ben-sen, evlilik, hak-hukuk, ortaklık ve açık düşmanlarımızı temsil eder. Uranüs ise 7.evden yeniaya aynı dereceyle partil, karşıtlık yapmaktadır, karşıt burçlar her zaman güçlü ve zorlayıcı etkiler verir, partil oluşu ise bu etkiyi artıracaktır. Uranüs’ün olduğu yerde işler değişir, beklenmeyen yerden beklenmeyen şok edici olaylara şahit olabiliriz, hızlı ve ani gelişen durumlarla kontrolü sağlamak mümkün olmayabilir, ikili ilişkilerle ilgili hızlı başlayan yine aynı hızla son bulan girişimler olabilir, elektrikli Uranüs burada boğanın somutluğunu ve sabitliğini geçersiz kıldığı gibi geleneklere de karşı çıkacak, isyan ve inatla farklılığını gösterecektir. Ayrıca Uranüs; teknoloji, uçaklar, sosyal alanlar, farklılıkla ilgili gündemler verirken, boğa burcu; finans, topraklar, somutluk, sanat, uyum, keyif gibi temalarla karşımıza çıkacaktır.
   Akrep/boğa aksının gündemleri; finans, kaynaklar, vergi, kredi, borçlar, nafaka, miras, eşin ortağın parası, şüphe, kıskançlık, kontrol, güç, derin dönüşüm, ölüm, doğum ve yeniden doğmak diyebiliriz. 
   Yeniayın yöneticisi Mars ise Ay düğümleri ile T-kare açısının fokalinde, 12. evde zararlı olduğu terazi burcunda, sert açılara sahip ve Yanık Yol’da! Mars’ın, Satürn’le partil kare açısı; kişileri yakın çevre, kardeşler,   otorite figürü, hasta ve yaşlılarla ilgili mesuliyetli durumlara maruz bırakabilir, karma evindeki Mars, geçmiş yüklerin ağırlığıyla kendini hapsolmuş, kısıtlanmış hissedebilir, takıntı, hırs, tutku, haset, baskı gibi duygular açığa çıkabilir. Yeniay’ın klasik yöneticisi Mars ile modern yöneticisi Plüton arasındaki kare açı, değişimin ve yenilenmenin zorunluluğunu belirtmektedir.
   Yeniay’ın Yükselen’inin yöneticisi Venüs ise zararlı olduğu akrep burcunda ama yine de destekleyici açılara sahip.  Pallas ve Merkür ile kavuşumu, Yeniay’da ki en güçlü yol gösterici niteliğinde değerlendirilebilir. Yine de sabit burçlarda ki bu Yeniay’da esnek olup şartlara uyum sağlamak son derece önemli olacaktır, sonuç olarak sürprizler yaşayabileceğimiz bir Yeniay deneyimleyeceğiz, özellikle ikili ilişkilerde bazı sırlar, şaşırtıcı bazı gerçekler, şok edici haberler karşımıza çıkabilir, finansta da beklenmedik kazanç ve kayıplar gerçekleşebilir, soğukkanlı olmak, olaylar karşısında sakin kalabilmek önemlidir. Akrep Yeniay’ında sezgilerimiz, haberci rüyalarımız artabilir, dua ve meditasyon gibi inançlarımız doğrultusunda spritüel çalışmalar da bulunabiliriz.
   Yeniay’ın, hepimizin haritalarına etkileri, aldığı açılar doğrultusunda farklılık gösterecektir, yorumlarım geneldir. En çok etkilenecekler; akrep, kova, boğa ve aslan burçları. Bütünün hayrına olmasını diliyorum.
   Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar