BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

BAŞAK BURCUNDA YENİAY

30 Ağustos 2019 - 08:38

 

BAŞAK BURCUNDA YENİAY (30 AĞUSTOS 2019)
   30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu özel günde başak burcunun 6°sinde, saat 13:36’da bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay'lar Ay ve Güneş’in kavuşum halidir, değişken başakta oluşu; değişimler, yenilikler ve başlangıçların, toprak oluşu ise; bereket, kazanç ve verimliliğin habercisidir. Bu dönem girişeceğimiz işlerde gökyüzü bize umut vaat ediyor. Başak Yeniay'ında; yeni bir işe girişme, plan, proje, analiz etme, çalışıp çabalama, ustalık, gündelik rutinler, sağlıkla ilgili temalar, diyet, beslenme, spor, her türlü temizlik işleri için uygun bir süreçtir. Başak ve balık aksındaki bu Yeniay beden ve ruh sağlığımıza da dikkat etmemizi gerektirir. Kişisel çıkarlarımızı ve sağlığımızı gözetmeliyiz, diğerlerine faydalı olurken kendi menfaatlerimizi de korumalıyız, hayatımızda kullanılmayan, işe yaramayanları tespit edip ayıklamalı, yararlıyı yararsızdan bu süreçte ayırmalıyız ki girişim ve başlangıçlar için temizliğimizi yapmış olalım. Bunun için Ay ve Güneş haritalarımızda başak burcunun düştüğü alanı parlatarak bizlere gerekli enerjiyi sağlayacaktır, bize de sadece çalışmak kalıyor bu durumda.
  Yeniay’ın yöneticisi ve yücelim gezegeni Merkür’de başak burcuna geçerek, Venüs, Mars’la birlikte başak stelyumu oluşturdular, Juno’nun da dahil olmasıyla. Kişisel gezegenlerin yeniayda buluşması kişilik temalarına vurgu yapıyor, kendimizi de bol bol analiz edeceğimizi gösteriyor. Eleştiride aşırıya kaçmamak gerekiyor. Venüs ve Juno; ilişkiler, evlilik, aile, birliktelik, kadınların hak savunuculuğu, doğum, barış, uyum, finans ve diplomasi gibi temalara dikkat çekiyor. Merkür ise; mantık, ticaret, analist, iletişim, bilgi, zihinsel faaliyetler, yolculuklarla ilgilidir. Mars’ın enerjik, savaşçıl, rekabetçi yönüyle, başağın akıl, mantık ve detaycılığı kişisel cesarete destek verici niteliktedir. 
  Yeniay ve Güneş’in, Satürn ile üçgen açısı; sorumluluk alma ve kariyer konusunda güçlü kişilerden uzun soluklu, süreklilik, istikrar ve düzen vaat eden, destek görebileceğimize dikkat çekiyor. Gayrimenkul ve toprakla ilgili işlerde de girişimde buluna bilinir.
  Yine Yeniay’ın Uranüs ile, üçgeni de bireysellik, özgürlük, farklılık, anilik, aydınlanmamızı sağlayacak buluşlar ve fikirler, yenilikler verebilir, Uranüs’ün boğada oluşu ise sanatçılar ve toprakla ilgili de beklenmedik gündemler verebilir. Yeniay ve Uranüs’ün partil derecede olması ise bilakis dikkat çekicidir, açının etkili olacağını gösterir. Başak Yeniay’ının bütüne hayırlı olması dileğiyle.
   Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar