BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

10 Kasım 2019 - 20:36

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY (12 Kasım 2019)
   12 Kasım’da boğa burcunun 19 derecesinde saat 16:34’de, Dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylar Ay ve Güneş’in karşıtlık yaptığı, restleşme, hesaplaşma, birikimlerin yüzleş ildiği gök olayıdır, dolayısıyla yaşamımızdaki eksik ve yanlışlarla ilgili, tamamlanma, sonlanma enerjisini çalıştırırken yeniliklere de yer açılmasına vesile olur.
   Boğa burcunda oluşu; maddi ve manevi konularda güvence ihtiyacında olma, sahip olduğumuz kaynaklarımızı tutma, sabitlik, somutluk, hiçbir şekilde risk almama, rahat ve keyfe düşkünlük, mutlu olmak, üretkenlik, verimlilik, yeteneklerimiz, kalıcı sanatsal faaliyetler, yeme içme konularında daha sağlıklı seçimler, perhiz ve diyetler, dengeli davranış, rahat edeceğimiz alanda kalmak, dayanıklılık, güvenilir olmakla ilgilidir. Diğer temaları finans, diğerlerinin parası, miras, nafaka, vergi, borçlar, kredi ve tüm bu temalarla ilgili kalıcı, sağlam girişimlerde bulunmak amaçlı istikrarlı kararlar almak adına destekleyici etkiler söz konusu olabilir.
   Dolunay’ın yöneticisi Venüs yay burcunda; ikili ilişkiler de inanç, felsefe, uzak kültürler, akademisyenler, yüksek öğretim, uzak hedefler, ticaret ve yolculuklar, medya, basın, adalet ve alma-verme, ikramiye, kredi, nafaka, borç gibi temalarla, özellikle kadın figürleri adına bir takım yanıltıcı ve kısıtlayıcı gündemleri olabilse de Jüpiter’in de yayda ve iyicil açıları olması sebebiyle aynı zamanda destekte bulabilecektir, hak-hukuk konularında da dengeler yerini bulacak görünüyor.
   Satürn’ün Tepe Noktası’nda Güney Düğüm ile konuşlanması ve ışıklara olumlu açıları; geçmişin karanlığından arınıp, plan ve program dahilinde, otorite figürlerinden gelecek güçlü destek, kariyer, yaratıcılık, güçlü sezgiler, vizyon ve statüsel anlamda kalıcı, sağlam, garantisi olan, yapıcı eserlere imza atabilmenin yollarını keşfedeceğimiz bir görünüm söz konusu. 
   Akrep burcundaki Güneş; korkularımızla yüzleşmemiz için aydınlatacak zihnimizi, zira 11 Kasım’da Merkür Güneş’in önünden geçerek, Boğa Dolunay’ında zihnimizin derinliklerinde olan gizler, sırlar, sakladıklarımız, korktuklarımız ve söyleyemediklerimizle ilgili ne varsa açığa çıkartacak, bilinçlenmemizi sağlayacak, daha önce üstünü örttüğümüz krizler, riskli durumlarla ilgili farkındalıkta yaşatacaktır bizlere, geri giden Merkür burada; içimize dönerek, kendimize rehberlik yapabilmek ve manevi bir temizlik için bize destek olacak, tabi bizim yaptıklarımız ve bize yapılanlar varsa yüzleşme her alanda gerçekleşecek, dolayısıyla da, yeniliklere yer açmak adına yükleri atma, blokajları kaldırma, rahatlama görülecektir, Merkür retro da iken yenilik istenmez ama iki büyük ışık gerçekleri aydınlatacaktır, bakmak değil, sezgilerimizle görebilmek dileğiyle! Bütünün hayrına olsun.
   Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar