GÜNEŞ ASLAN BURCUNDA
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

GÜNEŞ ASLAN BURCUNDA

23 Temmuz 2019 - 13:12

(23 TEMMUZ-23 AĞUSTOS)

  Güneş aslan burcuna geçti, tüm aslan burçlarının doğum günlerini kutluyorum. Gün doğarken, Güneş yavaş yavaş yükselir, tek başına lider, korkusuzdur, güçlüdür, ışığıyla yeryüzünü aydınlatırken ısısıyla da içimizi ısıtarak canlılık, istek verir, içimiz coşkuyla dolar bir an önce güne başlamak isteriz. Bu aydınlanma ile bilinçli yönümüz harekete geçer, her şey net, tanınır ve gerçektir. Gün ortası, ısı ve ışığını en fazla yaydığı saatlerdir, dolayısıyla da en tepedeki kişidir, otoriteyi temsil eder, doğuştan gelen karakterimizdir, kimliğimiz, özümüzdür. Yaratıcılık, varoluş, gurur, özgüven, amaç ve hedeflerimizdir. Kendimizi topluma ne şekilde ifade ettiğimiz, onurlandırılmak istediğimiz konular, otorite figürleriyle ilişkilerimiz, kim olduğumuz, egomuz ve ünümüzün ne olacağını Güneş’in haritamızdaki koşullarına göre anlar ve bağdaştırırız.
  Güneş aslan burcunun yönetici gezegenidir, koç burcunda yücelir. Aslan burcu Astroloji ’de 5. Evin sahibidir, 5. Ev şans evidir. Sevgi alıp verme, aşk, flört, eğlence, tatil, hobiler, çocuklar, yaratıcılık, altın, kuyumculuk, gösteri sanatları bu evi temsil eden temalardır, bizi mutlu eden keyif aldığımız konuları içerir. Çocuklarımızla vakit geçirmek onlarla adeta çocuklaşmak, gösteri, şatafat övgü duyacağımız temalardır. Bu evin diğer fonksiyonları içinde ise spekülatif işler, riskli kazançlar ve kumarı da sayabiliriz.
  Aslan burcu; ateş elementine sahip, sabit nitelikte, eril bir burçtur, altın kalpli cömerttir, özgüvenli, sahnede olan, gururlu, organize eden, zevkli insan, ilgi bekleyendir. Kral, kraliçe, irade, babadır. Neşelidir, eğlenceyi sever, kalabalık gruplarda olmak, ilgi görmek egosunu coşturur. Haritalarımızda aslan burcunun bulunduğu evin konularıyla ilgili risk alırız, ilgi çekmek, onaylanmak, parlamak isteriz. Yaz aşkları, düğünler, altın, mücevher, lüks tüketim, kuyum ve turizm sektörünün en yoğun dönemi, tatiller, eğlence, sinema, konserler bu dönemin vazgeçilmezleridir. Aslan yaşama bakış açımız, seçimlerimiz, davranışlarımız, isteklerimiz ve egomuzdur. 
  Güzel bir ay geçirmenizi dilerim, sevgiyle.

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar