GÜNEŞ BAŞAK BURCUNDA
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

GÜNEŞ BAŞAK BURCUNDA

22 Ağustos 2019 - 19:15

GÜNEŞ BAŞAK BURCUNDA (23 Ağustos-23 Eylül 2019)
    Güneş 23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. Tüm başak burçlarının doğum günlerini kutluyorum. Başak burcu Astroloji ’de 6.ev olan sağlık evini temsil eder, haritalarımızda başak burcunun konumu bize sağlığımız hakkında bilgi verecektir.
  Başak burcu toprak elementine sahip, değişken nitelikte, dişil bir burçtur, hasat eden, üretken, bereketli, hizmetkar, zanaatkar, analist, mükemmeliyetçi, çalışkan, işçidir. Gölgesi kaygı ve endişedir. Başak burcu kişisi sadece diğerlerini değil, kendi hatalarını da eleştirerek, ustalaştığı zamanda bilgilerini diğerlerine aktarabilecektir, öğretmen kimliği bu yüzdendir. Maddesel dünya ve somutluk, toprak elementine sahip oluşuyla ilgilidir, esneyen ve farklılıklara açık oluşu ise değişken niteliğiyle ilgilidir. Hasat zamanı dönemi Başak burcuyla alakalıdır, simgesi; elinde buğday başağı tutan saflığı sembolize eden genç kadındır. Güçlü sezgilere sahip başak burcu, bu dönemde, yararlı ve yararsızı ayrıştırarak hasatı tamamlar, kış için hazırlıkları yapar, ambarları stoklar. Soğuk ve zorlu kış şartlarına hazırlanarak sadece kendi ihtiyacını değil, diğerlerine de katkı sağlamaktır amacı. Sağlık, analistlik, hizmetçilik, çalışkanlık, saflık misyonlarını yüklenmesi mevsimsel zorunluluktan kaynaklanmaktadır. İnsanoğlu, koç burcuyla başlayıp boğa, ikizler, yengeç, aslan ve başak burçlarında yaşadığı kişisel süreçleri, bir sonraki burç, teraziyle birlikte sosyalleşerek, artık biz olarak deneyimlemeye başlayacaktır.
   + İyi kalpli, alçak gönüllü, temkinli, inançlı, hesap işlerinde kabiliyet, muhasebe, el becerilerinde yetenek, mantıklı, hesabını iyi bilen, sağlığına dikkat eden, temiz giyinen, gayretli, dakik, sözünün eri, zor olanı başarma becerisi, mükemmeliyetçi, analist, düzenli, disiplinli, esnek, maddi güvence isteği, gerçekçi, güvenilir, pratik kişilik. 
    – Eleştirisel, değişken, kuşkucu, irdeleyen, kolay kolay beğenmeyen, her şeye aşırı titizlenen, gergin, sağlıkta pimpirik, hijyen takıntısı, gerçekçi-soğuk, analitik, detaycı ve tüm bunları ilişkisinde kullanarak kalp kırmaktan çekinmeyen kişilik stili.
    İş hayatında düzenli ve disiplinli olması, istikrar ve başarı getirir. Kendini öne atmayı istemez, bu yüzden çalışan üreten olmasına rağmen geri planda olmayı tercih eder, kurallara uyar, amaçlarına kolay ulaşır, diğerlerine yardım odaklı çalışır. Partneriyle sistemli, programlı, birlikte ortak hareket etmek ister hatta partnerinin devamlı ona tabii olmasını ister, isteklerine uyulursa son derece verimli bir kişi olabilir. Karşıt burcu balık büyük resmi görürken, detaylara dalan başak ancak küçük resmi görebilir. Oysa başını kaldırıp uzaklara bakmalı, balık gibi olmalı, büyük resmi görmesi hayatını her anlamda zenginleştirmesini ve farklı fırsatları yakalamasını sağlayacaktır.
    Merkür, yöneticisi olduğu başak burcunda yücelir, 29 Ağustos 2019’da başak burcuna geçecektir. Merkür’ün; bilgi ve haberi toplama, sentez,  dağıtma, araştırma, öğrenme, yazma, konuşma yönettiği alanlardır, başakta daha analitik çalışır. Teknoloji, bilgisayar, yazılım, donanım, ulaşım diğer temalarıdır. Bu süreçte zihin analitik, detaylara önem veren, hataları gören, çözüm odaklı ve eleştirisel çalışacaktır, eleştiride ölçüye dikkat etmeliyiz, detaylarda boğulmadan çözüme gitmekte önemlidir. Faydalı olanları tespit ederek herkes için daha verimli bilgi ve kaynakları değerlendirmek yine bu süreçte uygun olacaktır. Ayrıca bu dönem kendimizi geliştirici eğitimlere, kurslara başlayabiliriz, iş ile ilgili plan ve programlar yapabiliriz, başak burcuyla beraber hepimizin son derece çalışkan olacağı bir zaman dilimine geçiyoruz, en iyi şekilde değerlendirmek dileğiyle.
   Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar