GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA

18 Nisan 2019 - 09:13

 

20 Nisan 2019'da Güneş boğa burcuna geçiyor, tüm boğa burçlarının doğum günlerini kutluyorum. Boğa burcu kararlı, sabırlı, dayanıklı, düşünerek harekete geçen, somut ve güvenilirdir. En dişil burçtur, toprak elementine sahip oluşu, somut ve maddi güvenceye önem verişi,  tamamen güvenli alanda kalma isteğinden kaynaklanır. Elindekileri sımsıkı tutması biriktirmesi bu yüzdendir. Rahat ve konfor önemlidir,  sabit niteliği, değişime direnerek, inatlaşarak, esnemesini zorlaştırır, bu gölgesidir. Oysa yeniliklere adapte olmak için gereklidir esneklik. Bu boğa için zordur, hemen değişip karar veremez, uzun uzadıya düşünmesi gerekir, oldukça sabırlıdır ama karşısındaki öyle  olmayabilir.
 Bu dönemde koçun girişimciliğiyle ekilen tohumlar, başlangıçlar, boğanın biçim vermesiyle şekillenecek ve somut değerlere dönüşecektir. O yüzden toprağın bereketi, kaynakları, üretken boğanın zenliğinin göstergesidir. 5 duyumuza hitap eden boğa; keyfi, yemeyi ve yedirmeyi, tembelliği sever, sanat yeteneğine sahiptir, ses güzelliği verebilir, sevdiklerini kıskanabilir. Riski sevmez, duygusal güvencesini sağlayan kaynaklarının tükenmesi onun için kabul edilemez bir durumdur.   
Öğrenmesi gereken harekete geçmek ve değişimi, direnç göstermeden kabule geçmektir. Gelişim sağlayabilmek için bu gereklidir. Karşıt burcu akreptir, karşıt burçlarımız her zaman, meydan okuyan, öğreten ve tamamlayan sembolleri barındırır, dolayısıyla olgunlaşmamıza yardımcı olurlar. 
 Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs, sevgi, aşk,  para, estetik, barış, denge, huzur ve uyumu temsil eder. Aynı zamanda terazi burcunun yöneticisidir. Dokunmayla ilgili oluşu sanatsal faaliyetlerde başarı verebilir. Venüs dişil bir gezegendir, annedir. Astrolojide Venüs genç kadını, Mars ise genç erkeği temsil eder. Venüs'ün iyicil açıları, zarafet ve sosyal uyum verirken, uyumsuz açıları ise ilişkide sorunlara neden olur, sevgi alıp- vermede denge ve huzuru sağlayamaz. Haritalarımızda Venüs'ün bulunduğu alan, sevgiyi ifade şeklimizi, nasıl kişiye çekildiğimizi, estetik ve güzelliğe bakış açımızı gösterir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar