GÜNEŞ İKİZLER BURCUNDA
Reklam
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

GÜNEŞ İKİZLER BURCUNDA

20 Mayıs 2020 - 10:48

GÜNEŞİ İKİZLER BURCUNDA (20 Mayıs- 21 Haziran 2020)

  Güneş, 1 ay boyunca ikizler burcunda parlayacak, kendimin ve ikizler burcu olan tüm okurların doğum günlerini kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyorum :) İkizler burcu niteliği değişken, eril bir burçtur. İlkbahardan yaza geçtiğimiz bu günlerde, serin havalar yerini sıcak günlere, yaz mevsimine bırakmaktadır havalardaki bu gelgitler ise ikizler burcuna değişken özelliği vermektedir.
  İkizler burcu hava elementinde oluşuyla zihinsel faaliyetleri, karşılıklı iletişimi ve anlaşmayı ifade eder, konuşkan bir burçtur. Neşeli ve hareketlidir, yerinde duramaz, merak, fiziksel canlılık, zekâ, hızlı düşünme, öğrenme ve anlama yeteneği önemli özelliklerindendir. Entelektüellik ve çok yönlülük vardır, rutin işler, her türlü kısıtlama onun özgür ruhuna ters düşerek gölgesinin çıkmasına sebep olacaktır, haritada 3.evin sahibidir, eğitim, yakın çevre, kardeşler, arkadaş, iletişim, haberleşme, trafik arabalar diğer özellikleridir. Karşıt burcu olan yay 9.evin sahibidir ikizlerin topladığı bilgiyi sentezleyendir birbirlerini öğretici fonksiyonlarıyla gelişim sağlamalıdırlar, bu karşıtlığın gölgesi ise zıtlık, çatışma ve uyumsuzluktur, oda dipsiz bir kuyudur oysa karşıt burçların görevi karşılıklı paslaşarak birbirinin eksiğini tamamlamalıdır.
  Merkür ikizler ve başak burçlarının yönetici gezegenidir, en iyi çalıştığı burç olan başakta analitik çalışır, ikizler burcunda ise bilgi toplayıcı ve dağıtıcıdır. Mitolojide Tanrı'ların arasında habercidir, iletişim ana konusudur. Öğrenme, anlama, mantıklı kararlar Merkür’ün işidir, rasyonel aklın sembolüdür. Mitolojik ismi Hermes’tir, adını Roma mitolojisinden alır, üstün niteliklerle doğmuştur. Yarı eril, yarı dişil bir gezegendir, özgür ruhlu ve son derece hareketlidir, bilgi kaynaklarına ulaşır, beklemeden doğruluğuna bakmadan onu dağıtarak hemen bir sonraki habere ulaşırken yön bulma becerisi devreye girecek, aynı zamanda vakit kaybetmemek adına duygusu değil mantığını kullanacaktır, bu da ona tarafsızlık, pratik ve iş bitirici özelliğini kazandıracaktır, beklentisi olmayan bir burçtur. Dolayısıyla da kısa yolculuklar gerektiren programlara daha uyumlu olacak ve değişkenlik özelliği öne çıkacaktır. Oysa doğrusu, aldığı bilgiyi özümseyerek, soyut değil somut bir görüşü benimsemek olmalıdır. Bu enerjik yapısıyla ona atfedilen maden olan cıva, adeta soyut olmasına, ayaklarının yere basmamasına etken olmaktadır. Tüm bunlar kişinin sabırsız, aceleci, kazalara açık, ilişkide sıkılan tavır, entelektüel tarz ve ele avuca sığmayan bir karaktere bürünmesine neden olacaktır. Seyyahlığı ve bilgi toplaması ikizler burcuna; öğretmenlik, halkla ilişkiler, reklam, ticaret, yazarlık, basın-yayın, medya, televizyon, radyo, gazetecilik gibi mesleklerde başarı verecektir. Güneş sisteminde, Güneş’e en yakın hareket eden gezegen olan Merkür Güneş’ten en fazla 28 derece uzaklaşır ve sadece kavuşum açısı olur. Yıldız sisteminde tüm gezegenleri ziyaret ederek Güneş ile aralarına bir köprü vazifesi görerek haber taşır, fakat haritadaki uyumsuz açıları Merkür’ün gölgesi olan iletişim bozukluğuna, hiçbir açıya sahip olmaması ise tamamen iletişim kopukluğuna neden olacaktır, bu yüzdendir ki haritalarımızı tanımak, Merkür’ümüz hangi burç ve evde? Hangi açılara sahip? Bunlarda son derece önem arz etmektedir. Tabi ki diğer gezegen ve yerleşimlerimizde öyle!… Merkür, ticari konuları, seyahat acentalarını, gazetecileri ve yazarları temsil eder. Bilgi alışverişi, yazarlık, teknoloji, bilgisayar, e-postalar, haberci, kâtip, mantık, muhakeme, taktik, analitik ve mantıklı düşünme, hüküm verme tarzı, Merkür’ün diğer özellikleri arasındadır.
  Sinir sistemini idare eden ikizler burcu sağlıkta; aynı zamanda, eller, kollar, iskelet sistemi, kaslar, omuzlar ve akciğer gibi ikili organlarımıza etki etmektedir. Hava elementine sahip oluşu ise zihinsel yorgunluklara neden olabilmektedir. 
İlişkilere sınır koymak dua ,meditasyon gibi yöntemlerle zihni dinlendirmek iyi gelecektir. Yorumlarım geneldir hepimizin kişisel haritalarımızda gezegen yerleşimi farklıdır dolayısıyla aldığımız etkide farklı olacaktır. 
   Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar