HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI

23 Aralık 2019 - 08:48

 

26 Aralık’ta HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI gerçekleşiyor.
   2019’un son Güneş tutulması 26 Aralık’ta oğlak burcunun 4 derecesinde gerçekleşiyor. Güneş tutulması; Ay ve Güneş’in aynı burçta ve aynı derece de kavuşumu sonucu sadece yeniaylarda gerçekleşir, mesafesinin dünyaya yakın oluşu etkisini arttırır, halkalı olması, olayları karşılayabileceğimizi, öncü burçta oluşu gündemlerin seri ve net gelişeceğini, kişisel haritalarımıza düşecek tutulma etkilerinin ise alacağımız açılarıyla alakalı yapıcı veya yıkıcı tesirlere neden olabileceğini gösterir. Güneş tutulmaları; hedef, program dahilinde yeni iş girişiminde bulunmak ve hızlı ilerlemek için, diğer yandan eski kalıpları bırakmak adına da uygun zamanlardır. Öncü oğlak burcunda oluşu; politik konular, ekonomi, hükümet ve devlet başkanları, patronlar, büyük holdingler, değişiklikler ve toplumsal temalar ile de ilişkilendirilebilir. 
   Her tutulma kendi Saros serisine aittir, her Saros serisi 18 yıl 9-11 gün arayla tutulma gerçekleştirir, kişisel haritalarımızdaki döngüsü ortalama 18 yılda bir, bir önceki seriden 10 derece uzaklıkta, muhtemelen aynı burç ve aynı evde gerçekleşebilir, bu hassas noktada gezegenimiz varsa 18 yıl öncesine benzer tamamlayıcı kadersel etkiler yaşanabilir. Bu tutulma da kişisel haritalarımızda 4 derece oğlak burcunun düştüğü alanın temaları, 18 yıl önce neler yaşadığımız ile ilgilidir, aynı konularla sınanıyor olabiliriz. Tutulmalar doğası itibarıyla bırakmamız gereken temaları içerir. Tuttuklarımız; bizi geri çeken engellerimiz, bıraktıklarımız ise; hayat amacımıza ulaşmada aktif ve dışa dönük cesur girişimler sonucu hedeflerimiz doğrultusunda çizdiğimiz rotadır, değişim ve gelişmeleri ifade eder. 
   Oğlak burcu Zodyak haritasında 4.evin sahibidir, karşıtı yengeç burcu ile 4/10 aksını çalıştırır, hedef, amaç, meslek, kariyer, ciddiyet, sorumluluk, engeller, sınav, statü, aile, yuva, annelik, besleme, korunma, ebeveynler, gayrimenkul, vatanseverlik gibi temaları içerir. Tutulma sağlık olarak kemikler, dişler, eklemler de hassasiyetler verebilir, huzursuzluk, uyku sorunları, korkular, haberci rüyalarda artış olabilir. 
   Oğlak burcunda ki bu tutulmaya Güneş, Ay ile birlikte, Pluto, Satürn, Jüpiter eşlik edecek ve tutulma Güney Düğüm istikametinde gerçekleşecektir, karmik, geçmişten biriktirdiklerimiz, yerimizde saymamıza neden olan koşulların artık tamamlanması gerektiğini, bize gelen enerjilerden anlıyor olmalıyız, ya iyileştirmeye gitmeliyiz veya bu yükü bırakmalıyız, oğlak burcu sorumluluk almak demekti, hedefimizi netleştirip görevimiz her neyse üstlenerek çok çalışmalıyız, en büyük iyicil Jüpiter’in de oğlak burcunda transit ediyor olması ve tutulmaya 1 derece orb yakınlığındaki görüntüsü, yine tutulmaya iştirak eden Şans Noktasının, bize gelecek yardım ve desteğin habercileri diyebiliriz. Sadece oğlak burcunun katı bakış açısı bu değişim ve gelişime hakikaten gölge yapabilir ve Jüpiter’de çoğaltan enerjisi ile, bu gölgeyi arttırabilir bu konuda geleneksel bakış açısı yerine yapıcı, yenilikçi bir görüş, girişim ve sorumluluğumuzda yol gösterici olurken fırsatları da görüp değerlendirmemize neden olacaktır. Ay düğümleri eşliğindeki tutulmalar kadersel etkilere neden olacağı için, 18 yıl sonra tamamlanacak bir döngünün başlangıcı olan bu tutulma sürecinin ne kadar önemli olduğunun altını çizmek isterim. Her şeye rağmen doğru olmak, güzel bakış açısı, sevgi, merhamet, yürekleri yumuşatmak, değer vermek, ayna gibi bize hediye olarak geri yansıyacaktır.
   Chiron tutulma ile kare açıyla bağlanıyor, başta iletişim, haberleşme, kardeşler, eğitim, arkadaş, yakın çevre, ticaret, trafik, kısa yolculuklar, yazıp-çizme, basın-yayın, yazışmalar, medya, temalarıyla oluşabilecek yanlış anlaşılmalar, sert diyaloglardan dolayı yaralanma, kırılma ve tutulmanın ana konusu olan bitiş ve yenisini başlatmak gibi gündemler söz konusu olabilir.
   Tutulma burcu oğlak gibi toprak olan boğadaki Uranüs, üçgen açısıyla statümüz, aile, yuva, gibi temelimizi oluşturan yapılar da ani beklenmedik rota değişikliği, iş, finans, maddi ve manevi güvence ihtiyacı, gelirlerle ilgili konularda sağlam, kalıcı, dayanıklılık veren bir takım girişim ve başlangıçlar, fırsatlar, aklımıza dahi gelmeyecek farklı kararlarla değişimler de yaşayabiliriz, sonuç olarak tutulmanın yöneticisi Satürn gelenekselliği savunurken, Uranüs’te yenilikçiliği ve farklılığı, bilinci, uyanışı, aydınlanmamızı, iki ışığın parlatmasıyla bu üçgen açı, gerçekleri görmemizi bilinçlenmemizi sağlayacaktır. Etkilerinin 6 ay gibi bir süreye yayılacağı bu Güneş tutulmasının bütüne hayırlı olması dileğiyle, sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar