İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

12 Aralık 2019 - 14:50

 

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY (12 Aralık 2019)
   12 Aralık’ta değişken, hava olan ikizler burcunun 19 derecesinde saat 08:12’de dolunay gerçekleşiyor. Astroloji ’de Dolunay; Ay ve Güneş’in karşıtlık yaptığı, restleşip, hesapların görüldüğü, sorunların yüzleş ildiği gök olayıdır ve yaşamımızdaki eksi ve artılarla ilgili tamamlanma, sonlanma enerjisini çalıştırırken, yeniliklere de yer açılmasını sağlar.
   İkizler burcu; iletişim, eğitim, trafik, yolculuklar, yakın çevre, kardeşler, haberleşme, medya, yayıncılık, ticaret, yazma-çizme, bilgi, merak, öğrenme, konuşma, elektronik aletler ve her türlü zihinsel aktivitelerin gündem oluşturduğu temaları yöneten soyut bir burçtur. 1/7 aksında gerçekleşen ikizler dolunayı ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık ve hukuksal temaları içeriyor, birtakım konuşmaların gerçekleşeceği, içinden sürprizlerin çıkacağı kararların alınacağı bir süreç olabilir ikizler dolunayı. Değişken şartların hâkim olduğu bu konum yeniliklere de açık olunacağını gösterirken gerçek olmayan bilgi ve haberlerin doğruluğunu da irdelememiz gerekebilecektir. 
   Dolunay’ın yöneticisi Merkür zararlı çalıştığı yay burcunda transit ediyor, bu yerleşim fanatik düşünceler, fikirlerde abartı, pot kırmak, özgürlük, seyahat, uzak hedefler, yabancı kültürler, iç-dış ticaret, eğitim, inançlar, spiritüel, macera, felsefe, adalet, yargı gibi gündemleri hayatımıza çeker, merak vardır, bilgi peşinden koşsak ta bu bilgilere ilgimiz yüzeyseldir. Merkür yayda bu zararlı konumda iken ilişkilerde gerçeğe ve mantığa yer vermek zor olacaktır, bu durumda sağlıksız alınan kararlara neden olabileceği için bu zaman diliminde önemli kararlar almamakta fayda var.
   Güneş ve Ay’a karesi olan Neptün ise T-kare açı kalıbının fokalinde durarak, ikili ilişkilerde birtakım yanılsamaların olabileceğini göstermektedir, Neptün etkisi sislilik verir, hayaller, sezgiler, ruhsallık, empati, kurban-kurtarıcı ilişkisi, gerçeklerden uzaklaşmak, çözülüp- dağılan, kandırılmak, hile, aldanmak, ihanet, alınganlık, aşırı hassaslık, bağımlılık, kimlik bunalımı, ayrım yapamama, kendini kandırma, kafa karışıklığı gibi dikkat edilmesi gereken Neptün’ün gölgelerine neden olabilir.
   Chiron koç burcundaki geri hareketini sonlandırarak durdu, içsel yaralarımızı her ne kadar saramasak da 13 Aralık itibariyle ileri hareketine geçip, hızını aldığı ileri süreçlerde çözemediğimiz problemlerimize rehberlik yapabileceğiz.
   İkili ilişkilerin ve paranın temsilcisi Venüs; Satürn ve Plüton arasında kısıtlanıp nefes alamasa da değişim ve dönüşümü kaçınılmaz, ikizler dolunayına 150’lik açısı ise oldukça gergin etkilere neden olacak görünüyor, otorite ile ters düşmesi, korkular, sorumluluk alma, zorlayıcı sınava tabi tutucu etkilere neden olabilir. Bağışıklık sistemi hastalığı, zehirlenmeler, alerji ve bulaşıcı hastalıklarda ikizler dolunayında dikkat edilmesi gereken sağlık sorunları arasında, ayrıca ruh ve beden sağlığımız da önem arz etmekte.
   Hepimizin kişisel haritalarımızda ikizler/yay aksı yerleşimleri bu dolunaydan etki alacaktır, değişken olan bu aksın burçları şartların değişkenliğine, geçiciliğine işaret etmektedir.
   Sabian’a göre İkizler Dolunay derecesi simgesi der ki; "çok fazla seçenek olan bir kafeterya".
   Bu simgeye göre Sabian, birçok seçenekten birini seçmemiz halinde bize uyarı veriyor, bu seçimi yaparken neleri feragat edeceğimizi iyi analiz etmemiz çok önemli, yapacağımız seçim bize neler getirecek, bunları iyi değerlendirmek gerek, çeşidin bolluğu bizi bir illüzyona sürükleyebilir, kafa karışıklığına sebep olabilir, telafisi olmayan kararlar almaya sürükleyebilir, burada verilecek kararların değişken olacağını, fikrinden dönmen durumunda koşulların ne olacağının bilincinde olmak, uyanık olmak gerekiyor, aksi takdirde olanlar karşısında bakıp kalıp, kendi yaramızı saramayacak duruma düşebiliriz. Bütünün hayrına olması dileğiyle, sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar