JUNO BAŞAK BURCUNA GEÇTİ
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

JUNO BAŞAK BURCUNA GEÇTİ

29 Ağustos 2019 - 00:21

JUNO BAŞAK BURCUNA GEÇTİ (24 Ağustos-4 Kasım 2019)
  Juno, Roma mitolojisinde baş tanrı Jüpiter’in kız kardeşi ve eşidir, Yunan mitolojisinde ise Hera olarak geçer, bu vasıftan dolayı da tanrıların kraliçesi olma özelliğini taşır. Her iki mitoloji dede, sembolü, başında taç olan tavus kuşudur. Göklerin tanrısı olan eşi, Jüpiter gibi şimşek gönderebilir. Juno Roma’nın önemli bir tanrısı olan Mars’ında annesidir.
  Juno( Hera) Venüs benzeri özelliklere sahiptir. Yine mitolojide uzun ve kalıcı evliliğin temsilcileri olarak Juno ve Venüs(Afrodit) gösterilir ve sadece iki tanrıça resmi nikahla evlidir. Venüs’ün temaları güzellik, estetik, çekicilik, flört ve aşktır, Juno ise bağlı kalmakla ilgilidir, her ikisi de resmi ve uzun birliktelik ve sadakatle ilişkilendirilir. 
  Juno, eşi Jüpiter’in(Zeus) bitmek bilmez çapkınlıklarından usanmış, bu zorlu durumu statüsel konumunu korumak adına, evliliğinde güvencesiyle diplomatik bir şekilde sürdürmeyi tercih etmiştir. Bu yüzden kendisini; evlilik, yaşam, gençlik, aile ve doğum gibi temaların ve kadınların hakkının savunmasına, koruyuculuğuna adayan güçlü bir tanrıça olma vasfına sahip olmuştur. Juno’nun diğer temaları; suistimal, ortaklık, akit, evlilik, boşanma, kıskançlık, terkedilme, sahiplenme, ruh eşi, güven, sadakatsizlik, adalet konuları ve kırgınlık olarak sayabiliriz. Juno horoskopta dişil göstergesi olarak son derece etkilidir ve duygularımızı yöneten Ay ile de teması önemlidir, evlilik ve ortaklıkla ilişkilendirilir ve çekildiğimiz ruh eşiyle bağlantılıdır, erkek haritasında ise kadın iş ortağını gösterir, horoskopumuzda ki konumu;  -/+ açıları, hangi gezegenlerden destek aldığını veya hangi temalarla karşılaşacağımızı(kadersel eş, nişan, evlilik, boşanma, mahkeme, sadakat gibi ilişkilerimizle ilgili durumları) bize gösterecektir. 
  Juno, bir burçta ortalama 60-64 gün kalır, Zodyak çemberinde ise tam turunu yaklaşık 2 yılda tamamlayarak aynı burca geri döner, 24 Ağustos 2019’da ise başak burcuna geçti. Juno başak burcunda iken, ruh eşinizin; güvenilir, sadık, sorumluluğunu bilen, geri planda kalmayı tercih eden, titiz, çalışkan, üretken ve mantıklı olmasını isteyebilirsiniz veya bu süreçte iken seçilen eş adayları bu temalara sahip olabilir, sağlık, beslenme, meslek hayatı, günlük rutinler, evcil hayvanlar, çalışanlar(astlarımız) ve somutluk yine bu dönemin gündemleri arasında olacaktır. Ruh eşinizle, sağlık temalarıyla ilgili ortamlarda karşılaşıp, tanışa bilirsiniz. Çalışma ve sorumlulukların ön plânda olacağı bu ilişkide duygu ve ilgide aynı alanda olacaktır. Partner analist kişiliğiyle son derece eleştirisel ve kırıcı olabilir,  ama bunu mükemmeliyetçi kişiliğiyle yaptığı için onun için normal olan bu davranış şekli her partnere uymayabilir.
  4 Kasım 2019’da Juno terazi burcuna geçecektir. 
  Sevgiyle

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafercon
    1 yıl önce
    Haritamda juno yayda retro. Ruh eşiyle tanışma zamanım juni yaya geçince mi olacak

Son Yazılar