KOÇ BURCU DOLUNAYI
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

KOÇ BURCU DOLUNAYI

14 Ekim 2019 - 08:58

 

KOÇ BURCU DOLUNAYI 
  14 Ekim 2019, saat 00:06’da, tüm öncü burçların öncüsü olan koç burcunun 20°sinde Dolunay gerçekleşti. 28 Eylül 2019’da terazi burcunda ki yeniayının sonuçları niteliğindeki bu koç Dolunay’ı koç-terazi aksında gerçekleşmektedir ve ben-sen, hak-hukuk, liderlik, bağımsızlık, rekabet ve mücadele temalarıyla öne çıkacaktır. Karşıt burç terazide öncü niteliğine rağmen, barışçıl hareket etmek istese de eril koç daha öfkeli, saldırgan tavır takınabilir, ilişkiler de hem kendimize hem de diğerlerine zarar vermemek adına, düşünerek sakin adımlar atmamız gereken bir süreç, içerisinde olacağız koç Dolunay’ında.
   Dolunay’ın yöneticisi Mars, terazi burcunda zararlı konumdadır, koç burcundaki Chiron ile karşıt açısı bulunmakta, koç-terazi aksındaki bu karşıtlık ilişkileri çok iyi kritik yapmamız açısından uyarıcı niteliğinde! Önem verdiğimiz biz miyiz, diğeri mi? Yoksa ikimiz miyiz?
   Güneş’in yöneticisi Venüs ise zararlı olduğu akrep burcunda transit etmektedir. Ve yönettiği diğer burç olan boğada geri giden Uranüs’e karşıtlık yaparak, ilişkiler, sevgi, maddi ve manevi güvencelerimizle ilgili, farklı ve düşünmeden harekete geçeceğimiz, problemleri açığa çıkaracak gibi görünüyor. 
   Plüton ise, Ay ve Güneş’le partil ve kare atarak t-kare açı kalıbı oluşturmaktadır, Satürn ve Güney düğümününde karesinin olduğu bu öncü grubu çok güçlü ve kararlı duruyor! Dolunay ve Güneş’in parlattığı koç-terazi aksından, bize düşen görev içimizdeki derinliklere inerek kendi karanlığımızla yüzleşip, korkularımızdan arınarak, geçmişten bugüne çözülmemiş ne varsa, çözümlemeli, karşılıklı adaletinde sağlandığı plan program dahilinde, sağlıklı bir yapılanma ile dönüşümümüzü gerçekleştirerek, aynı zamanda da, hafifleyebilmek için tuttuklarımızı bırakabilmeliyiz. Plüton; tutku, hırs, takıntı, kriz ve güç göstergesidir. Onun yıkıcı ve yok edici gücüne maruz kalmaktansa, uyarılarını dikkate almakta fayda var.
   Jüpiter, Dolunay ile üçgen açıda ve kendi burcu yayda rahat konumda, geri hareketi de sonlandı, bu olumlu konum; inisiyatif alabileceğimizi, girişimlerde bulunabileceğimizi, yine Jüpiter’in Güneş’e altmışlık açısı ise, tüm yaşananlara rağmen bizi olgunlaştıracak zorlukların üstesinden gelebilme şansını bizlere sunmaktadır. Diğerinin gözüyle bakabildiğimiz, hakkaniyetli ilişkiler kurabilmek umuduyla! Uyum, uzlaşı ve sevgiyle
Halime Canıtez

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar