KOVA BURCUNDA YENİAY
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

KOVA BURCUNDA YENİAY

25 Ocak 2020 - 09:06

KOVA BURCUNDA YENİAY (25 Ocak 2020)
   25 Ocak saat 00:41’de kova burcunun 4°sinde Yeniay gerçekleşti. Yeniay Ay ve Güneş’in aynı burç ve derecede kavuşum halidir, gökyüzünün; balzamik fazının karanlığından çıkıp ışığa kavuşmasıdır, yeniliklere yer açmak, yeni başlangıçlar için yolumuzun aydınlanmasıdır birazda. Güneş 20 Ocak’ta geçtiği kova burcunda 19 Şubat’a kadar kalacak, kova burçlarının mutlu bir yıl geçirmesini dilerim. Hava elementi olan kova; sıra dışı, değişken, bağımsızlığına düşkün, orijinal fikirleri olan, arkadaşlar, gruplar ve ekip çalışmalarıyla sosyal bir burçtur. 
   Merkür, 16 Ocak’ta kova burcuna geçmişti, bu da iletişim şeklimizin daha gerçekçi ve direk olmasına neden olmuştu. Yeniayla kavuşum görünümündeki Merkür; özgürlük, sosyallik, mantık ve iletişimin hızlı olacağı, farklı fikirlerin tartışılacağı, düşüncelerin sabit olacağı, aynı zamanda dinlemenin zorlaşabileceği temalara neden olabilirken, Mars ile olumlu açısı birtakım ticari anlaşma ve fikir birliğiyle girişimlere neden olabilir. Kova yeniayında aile, yuva, ebeveynler, köklerimiz, topraklarımızın gündem oluşturacağı koşullarla karşılaşabiliriz. Daha insancıl yaklaşımlarla dostluklar artabilir, keşifler, teknoloji, elektrik, elektronik, hava yolları, uçaklar, astronomi, astroloji ve sosyal medyada iletişim ve sürpriz haberlerin artışına şahit olabiliriz. 
   Kova Yeniay’ının yükseleni terazi burcu oluşuyla ikili ilişkiler, evlilik, hak-hukuk temaları öne çıkabilir, yönetici gezegeni Venüs 13 Ocak’ta yücelim yöneticisi olduğu balık burcuna geçmişti, bu da sevgi, şefkat, empati, sanat, yaratıcılıkla birlikte ikili ilişkilerde uyum ve uzlaşı verebilir, aşk, flört, eğlence, tatil, gösteri sanatları, oyunculuk, sinema ve çocuklarla ilgili temalar öne çıkabilir. Neptün ile kavuşumu ise yine bağımlılık, sezgiler, yaratıcılık, sanat, hayaller, vizyon ve feda etmekle ilgilidir. Diğer yandan yeniayın Uranüs’e sert açısı ise bağımsızlık isteği, özgür hareket edebilme mücadelesi, fikirlerde zıtlaşma, alışılmışın dışında farklı görüş ve istekler, beklenmedik sürprizler, aydınlanma sonucu yepyeni düşüncelerle farklılık yaratma isteğine neden olabilirken, stratejik aklın bireysel öncü girişim sonucu saramayacağımız yaralara neden olabiliriz, kendim ettim kendim buldum dememek adına düşünerek akılcı hedef odaklı sağlam kararlara imza atmalıyız. Uranüs’ün yörüngesinin sistem dışı hareketi; ikili ilişkiler, evlilik, hak-hukuk, sosyal hayat, arkadaşlar, umutlarımız, finans, maddi ve manevi kaynaklar, köklerimiz, aile, yuva, ebeveynler, vatan, yurt ve topraklarla ilgili öngörülemeyen şaşırtıcı olaylara şahit olmamıza neden olabilecektir. Haritanın Tepe Nokta’sının yengeç burcunun anaritik derecesinde ve kova yeniayına karşıt oluşuyla; aile, annelik, bakma, besleme, koruma, kollama, kısıtlanma, sınav, meslek, yer, tutunduğumuz ve beslendiğimiz temalarla ilgili birtakım ani değişikliklerin yapılması, bunun akabinde geleneksel sistemden modern, yenilikçi sisteme geçiş girişimi gerçekleştirilebilir. Uranüs kova; kontrol dışı şartlara işaret eder, bunu unutmamakta fayda var. Bir’in ve bütünün en yüksek hayrına olması dileğiyle.
Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar